Kõnnumaa maaomanik Kehtna vald soovib leebemaid piiranguid

Kõnnumaa kaitsealal Paluküla piirkonnas 108 hektarit maad omav Kehtna vald soovib eraldi Paluküla piiranguvööndist loobumist ja vabamat raiekorda.

Samuti ei poolda Kehtna vald senise Kõnnumaa maastikukaitseala muutmist looduskaitsealaks praeguse uuendamise käigus.
Kehtna vald on Palukülas 108,9-hektarilise Hiiemäe kinnistu omanik, mille kahel maaüksusel kokku paikneb 70 hektarit metsamaad. Kehtna vallavalitsus on vastu, et moodustataks eraldi Paluküla piiranguvöönd. Kehtna vallasekretäri Veljo Väärsi sõnul takistab see Kehtna valla üldplaneeringus näidatud Paluküla puhke- ja virgestusmaa maakasutust ning detailplaneeringu ellurakendamist.
„Palukülas asub Raplamaa suurim ja aktiivselt kasutatav spordi- ja terviseradade keskus,” põhjendas Väärsi. „Täiendavate piirangute seadmine takistab ka maaomanike, sealhulgas Kehtna valla majandustegevust ning piirkonna puhkeotstarbelist ja tervisesportlikku kasutamist.”

Vivika Veski / foto: Jaak Kadarik
Loe pikemalt 2. detsembri Raplamaa Sõnumitest

Samal teemal

Paluküla väljaarendamisel jätkatakse Haldjamaa ide... Kehtna vallavalitsus otsustas Paluküla väljaarendamiseks jätkata edasist koostööd Paluküla Klubi MTÜ-ga, kes kandideeris ideekonkursil Haldjamaa rajam...
Paluküla väljaarendamise ideekonkursile laekus kak... Kehtna vallavalitsuse välja kuulutatud ideekonkursile Kõnnumaa Paluküla puhkepiirkonna väljaarendamiseks laekus kaks tööd. Möödunud kolmapäeval tutvus...
Kehtnakandit ei tulegi, Järvakandi leppis Kehtna ... Haldusreformi käigus Kehtnast ja Järvakandist moodustatava uue valla nimeks saab Kehtna. Esialgu otsustasid ühinevad vallad, et uueks nimeks võiks ...

4 kommentaari Kõnnumaa maaomanik Kehtna vald soovib leebemaid piiranguid

 1. Võiks ütleb:

  lahenduse leida selles, et Hiiemägi (u. 30 ha) sihtkaitsevööndiks, aga ülejäänud Paluküla piiranguvööndis (u. 270-30 ha) saaks raiuda nagu mujalgi Kõnnumaa piiranguvööndis.
  0  0
 2. vahet pole ütleb:

  Kogukonna looduslikust pühapaigast metsa raiuda on täpselt sama nagu kogudusega kiriku seinast paekivi võtta, et sellest lupja põletada. Et kui paekivist saab lupja põletada, mis ta seisab seal niisama? Raha saab nii ühest kui teisest aga pühaduse mõte läheb kaduma ja mis kasu sellest rahast inimene saab, kui hing on tühi?
  0  0
 3. Hiiemäest ka ütleb:

  Kehtna vallavalitsus ei saa aru põhiasjast – hiiemägi on püha koht – looduslik pühapaik. Pärimuse järgi tuli õnnetus, kui leppasid maha võeti.
  http://palukyla.maavald.ee/parimus
  Raha võiks taga ajada väljaspool hiiemäge.
  Nii et jätku hiiemäe mets rahule.
  Disc-golf on hiiemäel ebaseaduslik rajatis ja Valtu Spordimaja juhataja on selle eest ka trahvi saanud
  http://palukyla.maavald.ee/uudised/5036-disc-golfi-rajatisi-pole-hiiemaelt-endiselt-ara-viidud-hoolimata-lubadustest
  Rajad ja sihtkaitsevöönd on koos nt Ebaveres, saavad küll koos olla.
  0  0
 4. Kehtna valla elanik ütleb:

  Kehtna vallavalitsus (kohal olnud vallasekretär-jurist) peab ennast justkui eraomanikuks ja tahab munitsipaalmaalt ja looduskaitsealalt rohkem metsa raiuda. Siit ka veidrad põhjendused, nagu takistaks looduslik mets puhkamist ja loodusesse minekut. Või rikuks Hiiemäe ajaloolis-kultuurilist ilmet (parem oleks muidugi sihtkaitsevöönd).
  Vaevalt et riik raiumiseks maa valla omandisse andis.
  0  0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga