TYCO Rapla väärinuks parimate sportlaste tunnustamisel vähemalt ühte autasu

Raplamaa spordiliit tunnustas möödunud neljapäeval maakonna parimaid sportlasi. Autasud anti välja kuues kategoorias, ent üllataval kombel ei saanud ainsatki autasu TYCO Rapla meeskond (nüüdne Avis Rapla), kes käesoleva aasta kevadel võitis Eesti korvpallimeistrivõistlustel pronksmedali.
Kõik Rapla korvpallifännid ja spordihuvilised jäävad pikaks ajaks mäletama seda kuupäeva – 15. mai 2015. Just siis alistas TYCO Rapla Eesti meistrivõistluste pronksiseeria kolmandas mängus Rakvere Tarva 87:64 ning kindlustas kolmanda koha. See oli võimas päev. Tundus, nagu terve Rapla oleks hinganud ühes rütmis korvpalliga.
Enne õhtust mängu oli tänavatel tunda ärevust ning juba poolteist tundi enne kohtumise algust tuli pealtvaatajaid Sadolini spordihoonesse. Pool tundi enne avavilet olid istekohad juba täis. Mängu lõpus olid kõikide Rapla meeskonna poolehoidjate emotsioonid laes. Kõik, kes kohal viibisid, teavad, et tegemist oli võimsa kogemusega. Raplast sai sel päeval neljas Eesti linn Tallinna, Tartu ja Rakvere kõrval, kes on Eesti korvpalli meistrivõistlustel suutnud võita medali.
Seda kummalisem tundub, et Rapla maakonna aasta parimate sportlaste tunnustamisel ei pälvinud see saavutus sisuliselt üldse tähelepanu. Tõele au andes, kolm nominatsiooni Rapla korvpallimeeskond siiski sai. Loomulikult nomineeriti TYCO Rapla parima võistkonna autasule, peatreener Aivar Kuusmaa oli parima treeneri nominent ning Rait-Riivo Laane nomineeriti parima meessportlase tiitlile. Üheski kategoorias korvpallurid esikohta siiski ei saanud. Olukord on seda veidram, et konkursil “Raplamaa aasta tegu 2015” sai Rapla korvpall esikoha, aga parimate sportlaste autasustamisel jäid nad tagaplaanile.
Kuidas parimate sportlaste valimine Raplamaa spordiliidus käib? Otsuse langetamisel saavad spordiliidu reglemendi kohaselt oma sõna sekka öelda Rapla maakonna treenerid, spordiklubide esindajad, kehalise kasvatuse õpetajad ja maakonna spordiliidu juhatuse liikmed. Kõikide hindajate hääled pannakse kokku ning nõnda sünnib lõplik paremusjärjestus. Tõsi on muidugi ka see, et tänavu oli ülimalt keeruline valikut teha. Seda eriti parima võistkonna kategoorias. Laual oli Rapla maakonna spordi jaoks kaks väga suurt saavutust. Esmalt TYCO Rapla oma pronksmedaliga ning siis Kohila võrkpallinaiskond, kes on kahe möödunud hooaja jooksul võitnud kuuest võimalikust tiitlist tervelt viis. Olen veendunud, et nad väärivad oma staatust Raplamaa parima võistkonnana.
Ma kujutan ette, et parima treeneri konkurentsis käis samuti tihe rebimine Peeter Vahtra ja Aivar Kuusmaa vahel. Mõlemad on väärikad mehed, kes on viimastel aastatel meie maakonna tippspordile palju juurde andnud ning pealtvaatajatele rõõmu valmistanud. Rait-Riivo Laane oli TYCO Rapla kapten, kuid tema ei mahtunud sel aastal isegi kolme parema mees­sportlase sekka. Maakonna parimaks meessportlaseks tunnistasid hindajad maadleja Heiki Nabi, kellele järgnesid Ardo Arusaar (maadlus) ja Timmo Tammemäe (orienteerumine).
Mõnes mõttes võib selle üle ka rõõmu tunda – Rapla maakonna sportlastel on ette näidata nii palju häid tulemusi, et isegi Eesti korvpallimeistrivõistluste pronksmedal ei pääse enam pildile. Aga vähemalt ühe autasu oleksid nad pidanud saama. Tööd on tehtud, vaeva nähtud ning tulemus ju saavutatud. Aga sport ongi täis emotsioone ning parimate valimisel ei saa kuidagi objektiivset tõde rakendada.

Siim Jõgis

Samal teemal

Laane ja Paasoja aitasid Eesti võidule Rootsi üle... Eesti korvpallikoondis pidas selle suve ainsa koduse kontrollkohtumise esmaspäeval, 24. juulil Kalevi spordihallis, kus alistati Rootsi 77:72 (35:45)....
FCR Media/Rapla KK tõi kulla Raplasse Laupäeval, 22. aprillil toimus Tallinna Ülikooli spordisaalis Eesti meistrivõistluste neljas finaalkohtumine FCR Media/Rapla KK ja KK Tallinna Ülikool...
FOTOD: Avis Utilitas Rapla kindlustas koha poolfin... Esmaspäeval, 17. aprillil kohtus Avis Utilitas Rapla korvpallimeeskond kolmandas veerandfinaalseeria mängus kodusaalis BC Valga/Valka Maks&Moorits...

6 kommentaari TYCO Rapla väärinuks parimate sportlaste tunnustamisel vähemalt ühte autasu

 1. Suunistaja ütleb:

  to WTF – orienteerujate treeningmahud ja vastupidavus ei jää alla maratonijooksjatele, lisaks on märksa rohkem ajusid vaja. Aga et teha vahet orienteerumisel ja ekslemisel seenemetsas – selleks on ka natuke ajusid vaja.
  0  0
 2. Tallinn ütleb:

  Korvpallis ja võrkpallis on meeskondlik arvestus aga ka maadluses on võistkondlik arvestus miks siis neid ei ole mainitud? Nii palju kui mina olen lugenud siis Maadlusklubi Juhanil on ka Eesti meistrivõistlustel meeskondlike võite.
  0  0
 3. Nimetu ütleb:

  Ireen,Siim ju ütlebki,et Kohila väärib oma staatust Raplamaa parima võistkonnana :)Aga parima meessportlase koha pealt tõesti vaidleks valikutele vägagi vastu.Liiatigi on ju korvpall (ja võrkpall) ikkagi ilmselt need alad Raplamaal,mis alati publikut koguvad.Maadluse kogukond on vist Raplamaal ka alati suht tugev olnud,edu neilegi.
  0  0
 4. ireen ütleb:

  Ei ole Siimuga nõus.Kohila naised olid Balti liigas 3-nad ja Eesiis pea võitmatud.Avisele edu.
  0  0
 5. raplakas ütleb:

  100% Siimuga nõus.
  0  0
 6. WTF ütleb:

  Mis ajast orienteerumine sport on? metsa seenele lähen ja ära eksin siis teen ka sporti? mida fakki? nojah mis teha, enamus raplamaa kehalise õpetajad on keskealised naised 🙂
  0  0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga