Arestikambri vanema töö ei ole nõrkadele

0

Alates 2005. aastast on politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuur tunnustanud parimaid töötajaid. Tänavu teenis aasta kolleegi auhinna Marek Mäekivi, kes töötab Rapla arestikambri vanemana.

Mäekivi aktiivsus nii tööl kui ka töövälisel ajal on pälvinud paljude kolleegide tähelepanu. Näiteks andis ta 2014. aastal tõsise panuse, et leida lahendus kohaliku alkoholisõltlasest püsiva elukohata mehe probleemidele. Kuna tema probleemide lahendamine nõudis mitme ametkonna koostööd, võttis Mäekivi eestvedaja rolli ja aitas luua võimalused, et mehe mured lahendada.
“Oleme hiljem tänaval kohtunud ja ta on mulle abi eest tänulik. Iseseisvalt ta nendest probleemidest välja ei oleks tulnud,” ütles Mäekivi.
Aasta kolleegi tiitlile nomineeris Marek Mäekivi Rapla politseijaoskond ning selle juht Janno Ruus. Üks põhjus oli see, et 2015. aastal kutsuti politsei initsiatiivil Kaiu vallas kokku ümarlaud, kus arutati kogukonna probleeme ja otsiti lahendusi ning Mäekivigi lõi seal kaasa. Tehtu on hea näide sellest, et iga politseinik, sõltumata tema igapäevaste tööülesannete eripärast, saab oma kogukonna turvatunde parandamiseks midagi ära teha. Mäekivi on ise Kaiust pärit. Koolis käis ta Raplas ja Vigalas. “Suure osa elasin ikka Kaius vanaema ja vanaisa juures,” ütles ta.

Siim Jõgis / foto: Jaak Kadarik
Loe pikemalt 16. detsembri Raplamaa Sõnumitest