RSFOTOD: Andre Pärn pani ketsid varna...

FOTOD: Andre Pärn pani ketsid varna…

Pärast pikki pühasid, 27.detsembril, oli Eesti korvpallifännide ja spordisõprade
tähelepanu keskmes Rapla, kus toimus legendaarse Rapla korvpalluri ja Eesti
koondislase Andre Pärna lahkumismäng.
Üritusest rääkides tuleb alustada juba mängueelsest – kui kell lõi 15:00 ehk mängu
alguseni oli jäänud täpselt 60 minutit, siis võis öelda, et Sadolin Spordihoone saal
oli täis, vähemasti pea kõik istekohad. Kuid inimesi mahtus veel, täideti trepid,
kõikvõimalikud seisukohad ning parimateks loošikohtadeks kujunesid platsiäärsed
kohad põrandal. Pole kahtlust, et korvpallirahvas pani taaskord Sadolin Spordihoone
mahutavuse viimase piirini proovile ning püstitati uus publikurekord.
15 minuti enne kohtumise algust leidis aset efektide rohke meeskondade tutvustus.
AVIS Rapla meeskond, kes harjumatult oli oma kodusaalis külalismeeskonna rollis,
jooksis väljakule tavapäraselt, kuid päevakangelase tiim N-Rühm tuli platsile
leekide ja eriefektide taustal. Kui mängijad, kes korvpallirahvale tutvustamist ei
vaja, olid väljakule jooksnud, juhatasid mängu sisse Genka ja Getter Jaani lauluga
„Legendaarne“.
Algas mäng, väljakule jooksis N-Rühma tiimist esiviisik Pehka, Kuusmaa, Kullamäe,
Pärn, Müürsepp – mida veel võiks üks korvpallisõber oodata. AVIS Rapla pani vastu
Saare, Kaldre, Paasoja, Voolaiu ja Artino. Mängul ei ole kindlasti võimalik
sõnadesse panna, et kogeda seda võimast emotsiooni, mis tekkis näiteks Andre Pärna
tabamustest, Kuusmaa ja Kullamäe kolmestest, selleks tuli kohal olla.
Mängu esimeses osas olid pigem liidriks „vanakesed“, kes vaatamata aeglasemale
liikumiskiirusele näitasid täpset viskekätt. Ka AVIS Rapla poolelt tuli ilusaid
esitusi, kuid arusaadavalt elati sel korral suurema südamega kaasa just N-Rühma
tiimile. Showmängu viimasel veerandil võtsid AVIS Rapla mängumehed jalad kõhu alt
välja ja jõudsid N-Rühmale kannule. Aivar Kuusmaa võttis enda peale aga otsustava
viske ning tabatud kolmesega oli mängusaatus otsustatud. Viimase korvi viskas
sümboolselt Andre Pärn ning mängu seisuks kirjutati 112:103.
Veerandaegade vahel ja poolajal toimusid põnevad lisavõistlused, mille skoorid
lisati ka mängu tulemusele. Intrigeerivam vast viskevõistlus paaride Kaldre-Paasoja
ja Kuusmaa-Kullamäe vahel. Kes võitis, jääb kohalolnute teada.
Üks emotsionaalsemaid osasid kogu show-st oli kindlasti mängu lõpetamine, sõnavõtud
ja meenete jagamine. Esimesena sai sõna Rapla Korvpallikooli tegevjuht Jaak Karp,
kes tänusõnade lõpuks andis Andrele üle meene – ketsid koos varnaga ning samuti
avati lae all bännerid Andre Pärnale ning samuti TYCO Rapla pronksivõidule 2014/2015
hooajal. Pisar oli silmis ka kõige tugevamatelgi.
Pärast sõnavõtte ja meenete jagamist oli jäänud vaid üks viimane samm Andre Pärna
„pensionile“ minekuks – tossude hävitamine. Sümboolse pealtpaneku liigutusega said
ka ketsid tossavasse tünni saadetud ning algas suur pildistamise, autogrammide ja
intervjuude virr-varr.
Andre Pärna lahkumine areenilt oli ülimalt stiilne ja emotsionaalne, just nagu ühele
õigele mängumehele kohane. Aitäh kõigile asjaosalistele, korraldajatele, fännidele,
mängijatele! Tegemist oli sündmusega, mida korvpallisõbrad nii pea ei unusta!

Rapla KK / fotod: Siim Solman