FOTOD: Ohtlik lumevall sai vabatahtlike abil madalamaks

6

Rapla inimesed on Swedbanki maja juures asuvat ristmikku juba ammu ohtlikuks kutsunud. Mõlemal pool teed asuvad parkimiskohad on tihti suurte autode poolt hõivatud. See aga tähendab, et ülekäiguraja ületamist ootavad inimesed ja eriti just väikesed lapsed võivad autojuhile märkamatuks jääda.

Talvisel ajal on asja veel eriti hulluks muutnud ülekäiguraja juurde tekkinud suur lumevall. Autojuhi silmade kõrguselt vaadates on peaaegu võimatu selle tagant tee ületamist ootavat pisikest koolijuntsut märgata.

Ühel pool teed asuv kommipood on ennegi lapsi ligi meelitanud. Rapla ühisgümnaasium jääb aga teatavasti teisele poole teed ja nii lapsed just seda ülekäigurada tihti ka kasutavad.

Kõrged lumevallid on aga lapsevanemates suurt muret tekitanud. Täna keskpäeval viskasidki kaks AkzoNobeli töötajat lumelabidad auto pagasnikusse ja tulid Tallinna maantee äärde valla tööd tegema. „Ega see meie töö ei ole,“ ütlevad nad isegi. Aga mure laste ohutuse pärast on suur.

Hiiglaslik kuhi visatakse kiirete liigutuste saatel veidigi madalamaks, et oleks lootust selle tagant ka väikeseid lapsi märgata. Sama tehti ka ühe Mahlamäe poole jääva ülekäiguraja juures.

Katri Reinsalu / fotod: Siim Solman

uuemad vanemad enim hinnatud
Janne
Külaline
Janne

Tammiku fotoäri juures oli täpselt samasugune suur hunnik, mis oli hiljem madalamaks tehtud. Ei saa aru, kas lume lükkajatel endal pole mõistust, et selliseid kuhjasid ülekäigu radade ette teevad?!

Peeter
Külaline
Peeter

Mul on ägedad kolleegid! (Y)

Riisikas
Külaline
Riisikas

Ja saame veel näha, et traktorist tehakse süüdi lumesajus ja liiklusohtliku olukorra tekitamises, jääb ilma lubadest, rahast ja lepingust mida lume lükkamise eest saab. Pealikud vallamajas või kus iganes nad pesitsevad on puhtad nagu prillikivid.

N.
Külaline
N.

Traktor need vallid sinna lükanud ju ongi. Just eile õhtul vaatasin ja mõtlesi, et eitea kas öösel viiakse lumi ära?! . Väga tublid vabatahtlikud!

raplakas
Külaline
raplakas

Rapla vallal suht pohh!

Janno
Külaline
Janno

Tublid inimesed! Endalgi on mõte peast läbi käinud, et võtaks labida… Traktor tuleb kui õnnetus on ära juhtunud.