EMO töökoormus mõjub rusuvalt nii abivajajatele kui ka abi osutajatele

10
emo

Raplamaa Sõnumite toimetusega võttis ühendust murelik inimene, kes sai aasta romantilisemal päeval, 14. veebruaril oma murega Rapla erakorralise meditsiini osakonda (EMO) pöördudes ebameeldiva kogemuse osaliseks.

Tol pühapäevasel pärastlõunal vajas raskest seljaoperatsioonist taastuv inimene abi operatsioonijärgse haava plaastri vahetamisel ja kuna perearstikeskused on nädalavahetustel suletud, otsustaski ta otsida abi Rapla EMO-st. Lasknud end sinna sõidutada, avastas ta eest juba mitu abi ootavat inimest. Kuigi oli arusaadav, et ilma ootamata ei saa, oli selge, et äsja seljaga operatsioonil käinud inimene ei saa mugavalt ka mõnikümmend minutit, rääkimata tundidest, haigla ootesaalis oodata.
Lihtsa küsimuse peale, kui kaua võiks aega minna, enne kui tekib võimalus abisaamiseks, vastati aga ootamatult järsult: „Ega me piparkoogiküpsetajad ei ole, et teame, millal valmis saab.“

Stina Andok / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 26. veebruari Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Kaeblejale
Külaline
Kaeblejale

ole ise viisakas ja lugupidav, ei siis haugu sinuga keegi! Aga mõnel ongi tavaks nõuda, tahan nüüd ja kohe! Ja kui ei saa, kaeban ajakirjandusse! Mis sest, et keegi sealsamas EMO-s vaagub elu ja surma vahel ja mind ainult vaja plaasterdada…

Mall
Külaline
Mall

Olen Andrus Tammega 1000% nõus, mul täpselt sama emotsioon, mitte kordagi ei ole keegi mõnitanud ega tänitanud, ikka endast algab kõik, olgem inimesed

Andrus Tamm
Külaline
Andrus Tamm

Tere, ei ole küll sage külaline aga mõned korrad aastate jooksul siiski on ka Rapla EMO-sse asja olnud. Kas enda, lapse või tuttavate traumade tõttu. Ei ole ühtegi halba kogemust. Sealsete töötajate suhtumine on olnud väga abistav ja arusaav, nad teevad oma tööd nii hästi kui võimalik. Kui patsient on inimlik, siis on ka personal viisakas ja arusaav vastu. Tänud ja jõudu neile kes seal töötavad!

Anonüümsus´ele
Külaline
Anonüümsus´ele

Kui on inimene hakanud tööd tegema ükskõik mis alal, kui teenindad kliente, siis tuleb osata ja peabki oskama suhelda hästi ja korrektselt, niipaljud külastajad teavad rääkida halvasti käituvaid momente EMO´s väga tihti.

Naine25
Külaline
Naine25

Seitse aastat tagasi, kui olin oma esimese lapse sünnitanud külastasin minagi oma murega meie Rapla EMO`t. Läksin sinna väikese imikuga, et abi saada, kuid mind saadeti mõnitava hääletooniga minema ilma, et nad oleksid last üle vaadanud. Nende meelest oli minu mure tühine ja ei vajanud täpsutamist. Nii ma siis läksin nuttes, teadmatuses ning ilma igasugust abi saamata… Ei ole mitte ühelgi korral seal positiivse kogemuse osaliseks saanud.

malle juurikas
Külaline
malle juurikas

Juhuslikult olin ise ka sel ajal ootejärjekorras ja tõesti oldi momendil väga hõivatud (üks laps vaakus elu-surma piiril ja parajasti tegeleti tema ettevalmistusega reanimobiiliga Tallinna saatmisega) ja paluti viisakalt oodata, kuid patsient põrutas ise personalile, et ei kavatse tund aega oodata ja siis medõde ütleski, et tööd palju ja ega nad piparkooke ajaviiteks küpseta. Tundus, et patsient oli ise väga emotsionaalne, aga 2-3min. oleks saanud küll ära oodata.

Sant
Külaline
Sant

Kulla Leelo Maide. Ma ei tea, kuidas seekord see juuajamine täpselt oli aga tean omast kogemusest, et Rapla EMOs on nii häid kui ka halbu kogemusi ja kahjuks tuleb tunnistada, et viimaseid siiski ülekaalus olnud aastakümnete jooksul. Ja “haukumise” oskus on ka mõnedel seal ikka suurepärane ja see kipub vahel erialaseid oskusi varju jätma. Ilmselgelt ei ole te seljaprobleemidega kokku puutunud sellisel määral, et aru saaksite, kui raske on sellisel patsiendil kasvõi 10 minutit istuda sundasendis. Loodan, et saate kunagi seda “mõnu” maitsta ja siis oma hädakisa kõigile esitleda.

Leelo Maide
Külaline
Leelo Maide

Kas ikka oli nii kuidas kirja on pandud? Kuulsin seda jutuajamist juhuslikult ootajana pealt. Veidi ülepaisutatud. Tegelikult ikka seletati viisakalt, et tuleb oodata aga kui korralikust jutust aru ei saa siis tulebki põrutada, kõik ootasid oma järjekorda.

Haige
Külaline
Haige

Proua Maide´le Seda oli veel vähe kirja pandud-te võisite seal kõrval kusagil olla, kuid igapäev kuuleb EMO töötajate kohta, et “hauguvad” patsientidega kui koerad ja tulekski saata need ebaviisakad töötajad kliendi-koolituse õppustele saata.

Ave Toomingas
Külaline
Ave Toomingas

Minul oli ka alles hiljuti ebameeldiv kogemus emos käies haige lapsega