FOTOD: Keskerakonna Rapla piirkonna esimehena jätkab Mailis Reps

mailis reps

Piirkonna aastakoosolekul oli vaid üks esimehe kandidaat, Mailis Reps, kes kogus 37 poolt- ja ühe vastuhääle.

Aastakoosoleku esimene katse tehti 3. märtsil, kuid siis leiti, et kvoorumit koos ei ole ning koosolek lükati edasi. Seekord oli kohale tulnud 39 Raplamaa keskerakondlast, mis oli piisav koosoleku läbiviimiseks. Rapla piirkonnas on Keskerakonnal 286 liiget.

Väga rahumeelselt kulgenud koosolekul valiti lisaks esimehele ka juhatus, revisjonikomisjon ning piirkonna esindajad erakonna volikogusse. Kõik esitatud kandidaadid osutusid ka valituks.

Keskerakonna häälekandja Kesknädal oli varem andnud mõista, et Rapla piirkonna esimeheks kandideerib ka Erki Savisaar, aga tegelikult nii ei läinud. See oli üllatus ka Mailis Repsile, kes sai Savisaare mittekandideerimisest teada vahetult enne koosoleku algust.

Erki Savisaar, kes jõudis koosolekule enam-vähem hääletuse ajaks, vastas küsimustele väga napilt. Ta ütles, et erakonna juhatus on pärast viimast kongressi määranud ta niikuinii Rapla piirkonna kuraatoriks ning esimeheks saades oleks ta pidanud olema kahel postil korraga. Samas ei välistanud ta enda kandideerimist järgmistel valimistel.

Selle kohta, miks teda seekord esimehe kandidaadiks ei seatud, vastas ta: „Piirkond seab kandidaate. Juhatus saab anda soovituse, aga piirkond otsustab.“ Selle kohta, mida juhatus võiks arvata Mailis Repsi tagasivalimise kohta, ütles Savisaar: „Mis neil saab piirkonna otsuse vastu olla?“

Mailis Repsi olid tulnud toetama kolleegid Riigikogust Kadri Simson ja Toomas Vitsut.

Repsil ole praegu kerge aeg, sest ehkki ükskord on erakonna aukohus ta õigeks mõistnud, ei ole Edgar Savisaare tulihingelised toetajad jonni jätnud ning on esitanud tema vastu uued kaebused. Neid arutab erakonna aukohus järgmisel nädalal.

Inge Põlma / fotod: Siim Solman

 

Samal teemal

Raplamaa keskerakondlased toetavad esimehena Ratas... Keskerakonna Raplamaa piirkonna juhatus otsustas kandidaadid erakonna erakorraliseks kongressiks. Esimehe kandidaadiks seati üles Riigikogu aseesimees...
Keskerakonnal on Raplamaal ikkagi probleeme Tähelepanu keskmesse on tõusnud 3. märtsilt kvoorumi puudumise tõttu kuu lõppu lükatud Keskerakonna Rapla piirkonna aastakonverents. Esmaspäeval ha...
Keskerakonna konverents lükkus edasi Keskerakonna Raplamaa piirkonna aastakonverents oli esialgu planeeritud 3. märtsile, kuid lükkus edasi kuu lõppu, kuna hääletamiseks vajalikku kvoorum...

3 kommentaari FOTOD: Keskerakonna Rapla piirkonna esimehena jätkab Mailis Reps

 1. tutimütsimees ütleb:

  Rõivas ja Raras, ühed ärrid mõlemad … aga kommentaari mõte jääb samaks;)
  0  0
 2. kaabumees ütleb:

  Repsil läheb väga raskeks.Pead on tõstnud EKRE perekond ja rahvas on nende poolel.
  Kahjuks pole Raplamaa keskerakondlased mitte kunagi pildile saanud.
  Ei korralda midagi ja ei selgita ka poliitilist olukorda.
  Jääb mulje, et Reps ja Kadri Must soovivad minna rõivase valitsusesse ilma oma partei saatekirjata, mida tuimalt ka raplamaa toetab.
  Kes jääb peale, kas EKRE äkki?
  0  0
  • tutimütsimees ütleb:

   r(R)õivase valitsusse??? Et siis EOK-sse:D
   p.s. ma vist ka rahvas ja EKRE poolt võiks ju olla, kui see perekond sääl eesotsas poleks. Praegu küll mitte.
   0   0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga