Koolireform viis Vigalas usalduskriisini

2
vigala põhikool

Vigala vallavolikogu ees seisab eeloleval istungil kaks olulist hääletust – kas sulgeda Vana-Vigalas kool ning kas avaldada vallavanemale ja volikogu esimehele umbusaldust.

Vigala vallavolikogu esimees Martin Andreller saatis volikogu liikmetele laiali otsuse eelnõu, millega liidetakse Vana-Vigala põhikooli 1.–9. klass Kivi-Vigala põhikooliga ja lõpetatakse koolitustegevus Vana-Vigala põhikoolis. Eelnõu üle on kavas hääletada märtsikuisel volikogu istungil, mille täpne kuupäev pole veel teada. Tavakohaselt peetakse seda kuu viimasel neljapäeval, mis seekord on 31. märtsil, kuid Andreller ei välistanud ka muud kuupäeva.

Ettekirjutus kolm aastat täitmata
Veebruari lõpus peetud volikogu istungil esitasid Vigala vallavolikogu viis liiget umbusaldusavalduse volikogu esimehele Martin Andrellerile ja vallavanemale Priit Kärsnale.
Üks umbusaldajaist, volikogu Keskerakonna nimekirja liige Jaan Viska ütleb, et neil ei ole volikogus mingit parteilist joont, vaid ta lähtus vaba inimese tunnetusest. Umbusaldusavaldus sai Viska selgituse kohaselt alguse koolide ühepoolsest reformist. Alguses tema sõnul öeldi, et antakse valida Vana-Vigala ja Kivi-Vigala vahel, siis aga ühtäkki pakuti välja ainult Kivi-Vigala.
„Suhtlus Vana-Vigala poolega on puudu,” tõdeb Viska.

Vivika Veski / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 16. märtsi Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Pearu
Külaline
Pearu

Õp. A. Ljubomirova räägib 90 õpilasest Vana-Vigala Põhikoolis !!!! Lugesin nendel klasside kaupa õpilased kokku ja sain tulemuseks 67. Kuidas siis on ikka 90 õpilast? Tundub, et lugupeetud õpetaja rohkem muretseb oma töökoha pärast. Oleks aeg pensionile.

Pearule teadmiseks
Külaline
Pearule teadmiseks

Lp. kodanik Pearu! Lisaks 67-le tavaklasside õpilasele on Vana-Vigalas veel käitumisprobleemidega õpilaste 8. ja 9.klassid, kus õpib 22 õpilast. Seega 67+22 teeb kokku 89 ehk üks vähem kui 90. Kui Sinu poolt puudulikult teostatud taustauuringud võib veel andeks anda, siis kindlasti on andestamatult häbematu see, et Sa võtad endale ei tea kust õiguse siin avalikult lahmida ja sõna võtta kellegi pensionile saatmise küsimuses!