Metsa koht ei ole elektrijaama hiidahjus

1
rainer vakra

Aasta algul andis valitsus tuliste vaidluste järel taas rohelise tule puidu põletamiseks Narva elektrijaamades. Nüüd on pall Riigikogu väravas, kes kujundab lõpliku seisukoha elektrituru seaduse menetlemise käigus.

Seda otsust on lahatud nii- ja naapidi, toodud välja tema häid ja halbu külgi. Ühtpidi on selge, et see samm aitaks luua sektorisse uusi töökohti ja päästaks valeinvesteeringuid teinud Eesti Energia veelgi suuremast varade allahindamisest. Aga kuna ta mõjutab otseselt meie loodust, energeetikat ja muidugi ka inimesi, on põhjalikud debatid ja arutelud igati vajalikud.
Metsa elektrijaama ahjudes põletamise küsimuse erinevaid tahke käsitles äsja ka Riigikogu keskkonnakomisjon koos metsatööstuse ja Eesti Energia esindajate ning teadlastega. Arutelu süvendas veendumust, et valitsusel tuleks oma otsus vähemalt osaliselt üle vaadata ja leppida kokku kas väiksemates põletusmahtudes või/ning leida lahendused, mis tagaksid ainult väheväärtusliku puidu ahju sattumise. Põhjendan oma seisukohta.

Rainer Vakra,Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees, SDE
Loe pikemalt 2. märtsi Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Eks ta ole
Külaline
Eks ta ole

sellises pisikeses tekstis on poliitik lahminud faktidega talle sobivas võtmes. ja nagu poliitikutel aegajalt ikka juhtub suudab ta iseendale juba vastu väidelda. *7a tagasi muutus ka hakkepuidu hind tõesti, ja seda just välisnõudluse kasvades, ja KM ja aktsiisi tõus, eridiislküte ei ole lubatud metsatöödel, on tõstnud tootmiskulud kallimaks kui meie naabritel, nii põhjas kui lõunas. *majanduslikult ei ole tasuv ka kallimat puitu siina viia, transpordi maksumus on ühene nii odavale kui ka kallile puule. kuid vaadakem nüüd majanduslikust küljest. too nn väheväärtsulik puit metsateede ääres muutub edukalt läbi niiskuse eraldumist energiatoormeks mida saab hakkena juba sõidutada kaugemale, nii 75km. *bioenergia… Read more »