Õpilased küsivad, miks meiega ei arvestata. Mis meist saab?

15
vigala põhikool

Vana-Vigala põhikool on vallavalitsusele jalgu jäänud ja nüüd on koostatud eelnõu Vigala valla haridusvõrgu ümberkorraldamiseks uue kooli asupaigaga Kivi-Vigalas.

Vana-Vigala põhikool on mõisakool, mis asub Raplamaal Vana-Vigala külas. Põhikoolis õpib 2015/2016. õ.a päevases õppevormis 67 õpilast, õpetab 18 õpetajat-tunniandjat ning töötab 13 töötajat. Koolil on oma õpilaskodu, kus kohti 25 lapsele. Koostöös Vana-Vigala tehnika- ja teeninduskooliga pakutakse eelkutseõpet. Käitumisprobleemidega õpilaste 8.-9. klassis õpib kokku 24 õpilast.
Kivi-Vigala põhikool on Vigala valla munitsipaalkool, mis asub Vigala vallas Kivi-Vigala külas. 1. septembri seisuga õpib koolis 46 õpilast. Õpetab 14 õpetajat-tunniandjat ning töötab veel 6 töötajat.
Koole saab võrrelda: Vana-Vigala töötab õpilaste arvult nagu põhikool, Kivi-Vigala on nn külakoolina poole väiksema õpilaste arvuga. Kivi-Vigala loeb enda plussiks, et maja on koolimajaks ehitatud, aga teisalt on see nagu paneelmaja talvel ikka: ruumid talvel jahedad, kevadel palavad.
Vana-Vigalas on õpilaste järelkasv suurem, kooli piirkond on suurem ning ulatub Teenusele. Vana-Vigalas 2003.a valminud õpilaskodu toob õpilasi piirkonda juurdegi, lisaks käitumisprobleemidega, õpiraskustega õpilased. On ka teistsuguseid arvamusi vallast, et õpetame ainult kohalikke lapsi, aga seejärel kaovad paljud töökohad, seega tulubaas.

Jaan Viska, külavanem, volikogu liige / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 2. märtsi Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Evi Andrejev
Külaline
Evi Andrejev

Valla juhid teevad suure vea,kui panevad enne kooli kinni kui pole valdade ühinemisest midagi teada.Vana Vigala põhikool on kindlasti parem valik,sest seal õpib õpilasi ka väljastpoolt Vigalat,tänu kool ja kodule.Mõnelgi on võimalik tulla väikesesse maakoli kui ta ei saa hakkama suures linna koolis.Kogu see lugu meenutab seda, et ka pärast Peru kooli põlemist tehti sama viga,sest ülemused olid ju Kivi Vigalast.Inimestega lihtsalt ei arvestata ja seda ei tehta ka nüüd, kus teil muidu nii kiire hakkas.Teie viga aga jäävad meenutama mitu põlvkonda nagu eelmist vigagi.Tulge lihtsalt mõistusele ja arvestage ka inimestega.

***
Külaline
***

Ja töötajatelt võtate Teie oma koolide kolimisega kohad ära. 🙂

***
Külaline
***

Jah, paljud noored lähevad kutsskooli aga paljud noored ei tea, mida edasi teha. Saab ju keskhariduse siis omastada ja samal ajal mõelda mida edasi teha. Peale keskharidust saab minna ka kutsekooli +siis õpid ainult erialaseid aineid. 😉 Mina isiklikult käin Kullamaa Keskkoolis ja ei kavatse peale keskat kõrgkooli minna, võibolla hiljem tõesti. Pigem tulingi Kullamaale, et endas selgusele jõuda, mida edasi õppida.

Marge
Külaline
Marge

Isiklikult arvan, et selle kolimis idee taga on suurem plaan. Ilmselt tahetakse mõisast midagi muud kui kool teha. 🙂 aga selleks vaja see ju tühjaks teha. Isiklikult olen tehnika kooli lõpetanud. Vana-vigala siiski mõistlikum koht kui kivi-vigala. Pealegi mõisakool on tunduvalt ilusam ja näeb uhke välja.

***
Külaline
***

Kullamaale sõidab 20minutit. Viis minutit siia sinna. Lisaks on Kullamaa Keskkool ja seal saab omandada keskhariduse, niiet mõistlikum oleks Kullamaale tulla ja õppida järjest ühes koolis. Usun, et kui oleks palju tulijaid siis Kullamaa vald organiseeriks ise transpordi. 😉

Priit Kärsna
Külaline
Priit Kärsna

See kõik võib nii olla, aga kui Vana-Vigala vanemad sellise otsuse teevad, siis selle otsusega nad võtavad ka muu hulgas Vana-Vigalast pärit õpetajatelt ja töötajatelt ära nende töö. Olen ise mõlemas koolis töötanud ja eelistaksin ise Kivi-Vigala koolihoonet, kuigi ka Kullamaa koolil pole viga midagi. Koos Vana-Vigala õpilastega moodustuks Kullamaal pigem üle 15 õpilasega klassid, mis on minu arvates parem kui 10 õpilasega klassid. Lisaks, keskkool (gümnaasium) on koht, kuhu minna õppima siis, kui on plaan minna kõrgkooli. Täna läheb suurem osa põhikoolide lõpetajatest kutsekoolidesse ametit õppima, mis on minu arvates igati mõistlik tegevus, arvestades ka tänast õppebaaside head taset.… Read more »

Re
Külaline
Re

Ise õpin Vana-Vigala põhikoolis eelkutses. Mis mõtet oleks meil kõigil minna Kivi-Vigalasse kui tunnid toimuvad 3 majas kokku: töökojas,tehnikakoolis ja põhikoolis. Õpilaste arv on Vana-Vigalas suurem, mistõttu peaksid siiski Kivi-Vigala õpilased meile tulema. Paljud meie kooli (Vana-Vigala) õpilased on ka öelnud, et sel juhul läheksid nad Kullamaa kooli. Mõelge meie peale ka, mitte ainult selle peale kuidas raha kokku hoida või et Kivi-Vigalas on lihtsalt koolimaja. Kõnelen lisaks enda veel väga paljude õpilaste eest. Hoidke alles meile kalliks saanud Vana-Vigala kool, võtaksime rõõmuga vastu ka Kivi-Vigala õpilased.

Priit Kärsna
Külaline
Priit Kärsna

Eelkutseõpilasele. Kui üks kool asuks Kivi-Vigalas, siis variant I eelkutse jaoks oleks see, et eelkutseklassid ei sõida üldse ning üldained õpitakse kõik kutsekooli ruumides ning kutseained töökojas (e 2 maja senise 3 asemel). Kui üldaineid pole mingil täna teadmata põhjusel võimalik kõiki kutsekoolis anda, siis on variant 2 – 1 päev töökojas kutseained ja 4 päeva Kivi-Vigalas üldaineid e tunnid toimuvad jällegi 2 majas praeguse 3 asemel. Sõit Kivi-Vigalasse on ca 15 minutit ja toimub valla kulul. Mis puudutab juttu, et paljud tavaklasside õpilased läheks hoopis Kullamaale, siis see tähendab, et nad lähevad suuremasse kooli kui oma vallakool ja nende… Read more »

helju
Külaline
helju

Teenuse piirkonna võimaluseks ,, Maale elama”, on praegu olnud kooli läheduse pakkumine. Ja see on meie piirkonna viimane õlekõrs. Kas olla või mitte olla kodukanti armastav eestlane?

No katsu sa veel
Külaline
No katsu sa veel

Ei tohi niimoodi arvamust avaldada.Tuleb kiita partide poliitikat meie lastele antud valimisõiguse eest.

Tõnu
Külaline
Tõnu

Tegemist on ju puhtalt arvamusega. Kes keelab avaldada vastuarvamust?

Marko
Külaline
Marko

Hr. Kärsna, ei tea kes selles küll süüdi on?

Priit Kärsna
Külaline
Priit Kärsna

Minu arvamus Raplamaa Sõnumite objektiivsuse osas on langenud. Avaldada (küll arvamusloona) tõsised alusetud süüdistused vallavalitsusele koos mitmete oluliste faktivigadega ilma meie kui teise osapoole kommentaari küsimata ei vasta minu arvates hea ajakirjandustava alla.

Kersti
Külaline
Kersti

Hr Kärsna ,sellest ajast saadik kui Teie seal eesotsas olete on kõik asjad koondunud vaid Kivi-Vigalasse.Vana-Vigala põhikool oli ,on ja jääb.Ihan selvä juttu.

NoorVigala
Külaline
NoorVigala

Samas ei lükka sm. Kärsna ühtegi väidet ümber. Millised need olulised faktivead ja alusetud süüdistused siis on?