Huumoriliit ja MTÜ Purculi asutasid Purkus Eesti Huumorimuuseumi

huumorimuuseum

Eesti Huumoriliit ja MTÜ Purculi asutasid naljapäeval ametlikult Eesti Huumorimuuseumi, mis tegutseb Purku vanas koolimajas.

Eesti Huumorimuuseumi asutamislepingu kirjutasid Purku koolimaja saalis 1. aprillil peetud huumoriõhtul alla Eesti Huumoriliidu esimees Andrus Tamm ja MTÜ Purculi juhatuse liige Ede Talistu.
Andrus Tamm tõdes, et tegelikult on huumorimuuseum Purkus juba tükk aega olemas olnud. Seitse hooaega on korraldatud karikatuurinäitusi ja huumoriõhtuid, mitmed tuntud karikaturistid on annetanud muuseumile oma tööde kogusid.
Algusaega vaadates võrdles Tamm muuseumi asutamist raadio leiutamisega, mille idee samuti tuli iseseisvalt pähe kahele mehele.
Seitse aastat tagasi käis Maalehes kujundajana töötav Heiki Maiberg Purkus peetud mõttetalgutel välja huumorimuuseumi idee. Ta oli sattunud Purkusse, kuna sel ajal töötas seal tema tütar. Maiberg avastas, et Purkus on väga ilus maakividest endine koolimaja, mis seisab osaliselt kasutuseta. Ta meenutas, et kohalikele hakkas huumorimuuseumi mõte kohe väga meeldima.
Sellest mõni aasta hiljem, huumoriliidu asutamiskoosolekul arutati, et võiks teha huumorimuuseumi. Siis ütles aga keegi, et üks mees Purkus juba teeb midagi sellist.

Vivika Veski / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 6. aprilli Raplamaa Sõnumitest

Samal teemal

Viljar Ansko karikatuurid panevad mõtlema ja muhe... Viljar Ansko karikatuurinäitus huumorimuuseumis Purkus annab ülevaate autori loomingust enam kui neljakümne aasta jooksul. Tänavune karikatuuriaast...

2 kommentaari Huumoriliit ja MTÜ Purculi asutasid Purkus Eesti Huumorimuuseumi

 1. Nali olgu terviseks ütleb:

  Purku on kõrge kultuuri pesa ja sobib seega nalju teistele eksportima.
  Pärast valdade sundliitmist kaovad väheseks ajaks ka naljad. Rahvas ja nende teenrid saavad tööd juurde.
  Hiljem aga naljad jätkuvad.
  0  0
 2. oleme nutikad ja leidlikud ütleb:

  Milleks meile isetegevus? Valitsus teeb meile aasta läbi aprilli.
  0  0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga