Siim-Valmar Kiisler: Tehke vallad suureks, siis saate ka otsustamisõiguse

kiisler

Mis on valdade ühendamise tegelik eesmärk? Jätame siinkohal kõrvale jutud sellest, et kodanikust kaugenedes muutuvad teenused paremini kättesaadavaks ja nende kvaliteet paraneb. Vastab Riigikogu liige Siim-Valmar Kiisler (IRL).

Räägime põhiküsimusest.
Minu jaoks on põhiküsimuseks mõistlik, efektiivne ja suutlik avaliku sektori korraldus. Tavakodaniku jaoks ei ole vahet, kas tegemist on keskvalitsuse või omavalitsusega, talle on kõik üks avalik sektor. Kui näiteks riigisektoris midagi kinni panna, siis ei poeta keegi pisaraid – kõik saavad aru, et nii on vaja. Kohalikul tasandil räägitakse aga sulgemistest väga emotsionaalsetes kategooriates, siin ei vaadata, kuidas me saaksime sulgemisega parema tulemuse.
Vallavalitsuse kadumine on asja üks pool, sellega seoses küsitakse kohe, mis saab kohalikust koolist, raamatukogust jne. Aga ka sellel tasandil peaksime mõtlema, kas see raamatukogu on ikka mõistlikus kohas. Sama koolimajaga – kas seal on küllaldaselt lapsi jne. Iga valdkonda tuleks vaadata ratsionaalselt. Aga ei, siis löövad emotsioonid üle pea ja hakatakse rääkima sellest, et elu sureb välja, kui kooli ja raamatukogu ei ole. Mis jutt see on! Kui majandusministeerium näiteks Harju tänavalt mujale viia, siis elu Harju tänaval ei sure ju välja.

Tõnis Tõnisson / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 20. aprilli Raplamaa Sõnumitest

Samal teemal

Varjujäämise tähelepanek Mida lähemale haldusreformi jõustumine jõuab, seda rohkem tekib mitmesuguseid tähelepanekuid tulevaste muutuste osas. Viimase kuu aja sündmustele m...
Maavalitsuse ülesannete ülemineku otsustavad praeg... Teatavasti sulgevad 2018. aasta 1. jaanuarist oma uksed kõik Eesti viisteist maavalitsust. Seetõttu on üles kerkinud küsimus, kes nende senised sisult...
Valitsus otsustas, et Juuru sundühendatakse Täna kinnitas valitsus haldusterritoriaalse korralduse muudatused, mis puudutas ühtlasi valitsuse poolt varem tehtud ettepanekut sundühendada Juuru va...

4 kommentaari Siim-Valmar Kiisler: Tehke vallad suureks, siis saate ka otsustamisõiguse

 1. artiklist ütleb:

  Harju tänava võrdlemine valla keskusega on kohatu.
  Kohaliku omavalitsuse sisu on midagi muud kui ühe
  valdkonna ministeeriumil.
  0  0
 2. külamees ütleb:

  Siimuke on saanud kuulsaks Toompeale hirmkalli peldiku ehitamisega,mälu järgi ca.2,3 milli kroonides.Aga maaelust ei tea ta midagi nagu paadunud linnapoiss ise kunagi tunnistas.
  0  0
 3. Margus Jaanson ütleb:

  Pärast eilset Haldusreformi foorumit võin kindlalt öelda, et sina S.Kiisler oma maailmavaate ja ülbe ning üleoleva stiiliga oled vales kohas nii nagu kõik sinu äraostmatud sõbrad, kes on enda näo Eesti rahvale samuti ära näidanud. Sinus ei ole riigimehelikkust ja austust oma riigi ja rahva vastu kopika eest. Eks see 7% ne reiting IRL on ise enda eest rääkiv ja teie “äraostmatud ” olete selle esindajad!

  Ära palun rohkem nendel teemadel räägi- katsu oma riigikogu toolil püsida, mida sa kindlasti ei vääri.
  Juuru vallavanem Margus Jaanson
  0  0
  • Kulamehele ütleb:

   Isegi Siim väärib oma ametikohta, kuna ta tegi eelneva töö vajalikuks haldusreformiks juba enne ära. Ka siis kui olime teinud juba T.Looduse ajal haldus-territiriaalseks eeltöö ära, olid juba asjad paigas. Ja nuud, kus on reform tulemas, ei tasu mingil vallavanemal enam reformi kritiseerida ega kahetseda seda, et ta jääb oma ametikohast ilma.
   0   0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga