Huumoriliit ja MTÜ Purculi asutasid Purkus Eesti Huumorimuuseumi

2
huumorimuuseum

Eesti Huumoriliit ja MTÜ Purculi asutasid naljapäeval ametlikult Eesti Huumorimuuseumi, mis tegutseb Purku vanas koolimajas.

Eesti Huumorimuuseumi asutamislepingu kirjutasid Purku koolimaja saalis 1. aprillil peetud huumoriõhtul alla Eesti Huumoriliidu esimees Andrus Tamm ja MTÜ Purculi juhatuse liige Ede Talistu.
Andrus Tamm tõdes, et tegelikult on huumorimuuseum Purkus juba tükk aega olemas olnud. Seitse hooaega on korraldatud karikatuurinäitusi ja huumoriõhtuid, mitmed tuntud karikaturistid on annetanud muuseumile oma tööde kogusid.
Algusaega vaadates võrdles Tamm muuseumi asutamist raadio leiutamisega, mille idee samuti tuli iseseisvalt pähe kahele mehele.
Seitse aastat tagasi käis Maalehes kujundajana töötav Heiki Maiberg Purkus peetud mõttetalgutel välja huumorimuuseumi idee. Ta oli sattunud Purkusse, kuna sel ajal töötas seal tema tütar. Maiberg avastas, et Purkus on väga ilus maakividest endine koolimaja, mis seisab osaliselt kasutuseta. Ta meenutas, et kohalikele hakkas huumorimuuseumi mõte kohe väga meeldima.
Sellest mõni aasta hiljem, huumoriliidu asutamiskoosolekul arutati, et võiks teha huumorimuuseumi. Siis ütles aga keegi, et üks mees Purkus juba teeb midagi sellist.

Vivika Veski / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 6. aprilli Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Nali olgu terviseks
Külaline
Nali olgu terviseks

Purku on kõrge kultuuri pesa ja sobib seega nalju teistele eksportima. Pärast valdade sundliitmist kaovad väheseks ajaks ka naljad. Rahvas ja nende teenrid saavad tööd juurde. Hiljem aga naljad jätkuvad.

oleme nutikad ja leidlikud
Külaline
oleme nutikad ja leidlikud

Milleks meile isetegevus? Valitsus teeb meile aasta läbi aprilli.