Märjamaa Kaitseliidu Kodu enampakkumine jäi avatuks

0
märjamaa

Kuna keegi ei avaldanud soovi osta ära Märjamaa Kaitseliidu Kodu ajaloolist hoonet, jättis Kaitseliit enampakkumise veel kuuks ajaks avatuks.

„Kuna 19. aprilli seisuga pakkujaid ei olnud, siis on enampakkumine avatud veel kuni 24. maini,” teatas Kaitseliidu peastaabi avalike suhete osakonna leitnant Merle Norit.
Kaitseliit kuulutas aadressil Märjamaa, Pärnu maantee 31 asuvale kinnistule välja avaliku kirjaliku enampakkumise alghinnaga 37 000 eurot. Pakkumuste avamise tähtajaks oli esialgu määratud 19. aprill.
Samuti luhtus Kaitseliidu eelmine müügikatse. Kaitseliit on püüdnud kinnistut ka tasuta võõrandada Märjamaa vallale, kuid vald soostus selle vastu võtma ainult juhul, kui hoone sealt pealt on enne maha lammutatud. Märjamaa vallavalitsus andis Kaitseliidule loa hoone lammutada üle-eelmise aasta alguses. Kuna Märjamaa muinsuskaitsehuvilised kodanikud ja ka mitmed organisatsioonid väärika ajalooga hoone kaitseks välja astusid, loobus Kaitseliit lammutusplaanist.
Eelmise aasta septembris võttis muinsuskaitseamet (MKA) Kaitseliidu Kodu pooleks aastaks ajutise kaitse alla. MKA Raplamaa inspektor Mikk Mutso ütles, et kuna ajutise kaitse ajal aegus Märjamaa vallavalitsuse antud lammutusluba, lisaks asus Säästva Renoveerimise Infokeskus koostöös Muinsuskaitse Seltsiga aktiivselt tegutsema hoone avariiohtlikkuse likvideerimise suunas, ei näinud MKA hetkel vajadust ajutist kaitset pikendada või alatiseks muuta.
Küll aga juhtis Mutso juba märtsis tähelepanu sellele, et Kaitseliit annab müügisoovist teada väga tagasihoidlikult ning nii võib olla keeruline leida hoonele uut, ajalugu väärtustavat omanikku.

Vivika Veski / foto: Siim Solman