Rapla võtab mitme projektiga linna keskosa käsile

keskväljak

Rapla keskosale on algatatud detailplaneering, samuti on hakatud koostama Rapla keskväljaku ehitusprojekti, lisaks viiakse läbi väljaku insenerosade hanget.

Rapla vallaarhitekti Cerly-Marko Järvela sõnul kaks projekti linnaruumis küll osaliselt kattuvad, ent nende eesmärgid on erinevad.
„Detailplaneeringuga nähakse keskväljaku piirkonda ette täiendav ehitusõigus mõne uue hoone püstitamiseks, keskväljaku ehitusprojekti alusel saame aga läbi viia ehitushanke avalikus kasutuses väljaku ehitamiseks. Projekteerimistingimused anti keskväljaku ehitusprojekti koostamiseks ning see dokument on juriidiline alus projekteerimise läbiviimiseks, sisaldades viiteid normatiivaktidele, valla üldplaneeringule ja projekteerimise aluseks olevale arhitektuurivõistluse võidutööle „Holly”,” selgitas Järvela.
„Arhitektuurivõistluse või­dutöö autor Siiri Vallner arhitektuuribüroost KAVAKAVA on projekteerimise ja detailplaneeringuga algust teinud. Koostöös oleme kokku pannud projekteerimismeeskonna.”
Insenerosade projekteerimise hange tuli Järvela sõnul riigihangete seaduse kohaselt läbi viia lisaks, kuna algses ideevõistluses konstruktiivsete ja eriosade projekteerimist ei hangitud. Insenerosade hanke tulemused ei ole veel selgunud, aga selle sisu on ehituskonstruktsioonide, elektri, veevarustuse, side ja liikluskorralduse projekteerimine ning ehitusmaksumuse kalkulatsioonide koostamine.
Koostatava projektdokumentatsiooni alusel esitab Rap­la vald taotluse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) meetme rahastusele selle aasta juunis. „Peame pöidlaid, et projekteerimisega kõik sujub,” lausus Järvela.

Täiendatud:

Algselt teisipäevale, 10.05.2016 kavandatud arhitektuurivõistluse tulemuste avalikustamise üritus nihkub mõne päeva võrra hilisemaks seoses vajadusega rakendada riigihangete seadusest tulenevat 10-päevast ooteaega. Vabandame segaduse pärast!

Vivika Veski / foto:  arhitektuuribüroo KAVAKAVA OÜ
Loe pikemalt 4. mai Raplamaa Sõnumitest

Samal teemal

Riigigümnaasium sai ehitusõiguse – varsti algab a... Rapla vallavolikogu kehtestas detail-planeeringu, millega andis seadusliku aluse ehitada Rapla ühisgümnaasiumi algklasside maja kinnistule jõekääru ri...
Rapla keskväljaku ehitamiseks loodetakse vahendid ... Ajaleht Sirp kajastas oma 11. detsembri numbris arhitektuuri aastaauhindade jagamist. Maastikuarhitektide liidu aasta teoks kuulutati „EV 100“ arhitek...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga