Raplasse tuleb korvpallimuuseum

korvpalli muuseum

Rapla vald korraldas teist aastat kaasava eelarve hääletuse, kus valla kodanikud said anda oma hääle väljapakutud ideede poolt. Enim hääli kogunud idee realiseerimiseks eraldatakse valla eelarvest 30 000 eurot.

Kokku oli sel aastal hääletamiseks välja pakutud seitse ideed ning kõige suurema rahva poolehoiu pälvis esimese korvpallimuuseumi loomine Eestisse, Raplasse. Selle poolt anti 201 häält.
Korvpallimuuseum on kavandatud Rapla korvpallikooli võimla juurdeehitisse ning selle eesmärk on eksponeerida Rapla ja Eesti korvpalliajalugu ja saavutusi.
Suurem osa väljapakutud ideedest olidki spordiga seotud ja rahvas neid ka eelistas. Teisele kohale jäi (176 häält) Rapla multifunktsionaalne miniväljak Vesiroosi gümnaasiumi juures, kus saaks harrastada korv-, jalg-, võrkpalli, saalihokit, tennist jm, ning kolmandale kohale 123 häälega välijõusaal turnimisredelite ja -torudega samuti Vesiroosi gümnaasiumi spordiväljakule.
Üldse hääletas 389 vallakodanikku, neist 328 elektrooniliselt ning 61 inimest andis oma hääle raamatukogudes või vallamajas. Iga inimene sai hääle anda kuni kolmele ideele. Eelmisel aastal osales kaasava eelarve hääletusel 134 inimest vähem ehk 255 vallakodanikku.

Raplamaa Sõnumid

Samal teemal

Vesiroosi tiigi juurde rajatakse supluskohta Rapla valla tänavuse kaasava eelarve võitnud supluskoha rajamise idee elluviimisega tehti paar nädalat tagasi algust. Rannaala supluskohana saab tõenä...
Rapla rahvas toetab ujumiskoha loomise ideed Rapla valla 2017. aasta kaasava eelarve konkursile laekus kokku üheksa ettepanekut, mis suunati kõik rahvahääletusele. Hääletusvoor lõppes esmaspäeval...
Üheksa projekti konkureerivad 30 000 euro peale Rapla valla kaasavast eelarvest loodab tänavu rahastust saada üheksa projekti. Kõigile neile pakuti võimalust oma projekti tutvustada kaasava eelarve ...

7 kommentaari Raplasse tuleb korvpallimuuseum

 1. Karli ütleb:

  Raplamaad pole olemas olnudki.See on nõukogude aja jäänuk.Selle maakonna võiks vabalt maakaardilt kustuda ja taastada endise eestiaegsed piirid .Üleskutse on tobe.
  0  0
 2. Jalutaja ütleb:

  ma lähen siis oma koertega sinna jalutama…
  0  0
 3. sport ütleb:

  aga skatepark saab juunis valmis, ka välijõusaal selle suve teema, noored ajavad discgolfi pargi rajamise asju – kõik ju tasuta
  0  0
 4. Yll ütleb:

  Kahju, mina haaletasin spordi tegemise projektide poolt. Soovisin, et noortel oleks Raplas rohkem tegutsemisv6imalusi. Ja et sportimine oleks taskukohane k6igile ja piiramatu ajaga.
  0  0
 5. Toomas ütleb:

  Naerukoht!!!Järgmisel aastal võiks teha veel Kurmeti muuseumi ja Pere Ilvi ülbete vastuste alalise näituse!
  0  0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga