Ettevõtjad ei jäänud maanteeameti peadirektori vastustega rahule

6
ark

Eelmisel kolmapäeval, 18. mail käis Raplas maanteeameti peadirektor Priit Sauk, et kohtuda kohalike ettevõtjatega. Kohtumise fookuses oli maanteeameti Raplas asuva teenindusbüroo sulgemine või ümberformeerimine.

Kohe kohtumise alguses võttis Sauk pinged selles osas maha, et Raplasse jääb maanteeameti teenindusbüroo alles. Küll aga kolib see riigimaja ruumidesse aadressil Tallinna mnt 14 ning pakutavate teenuste hulk väheneb.
Seda, et maanteeameti kohaliku teenindusbüroo saatus läheb kohalikele ettevõtjatele korda, oli selgelt näha osalejate arvust. Maanteeameti peadirektoriga oli Tallinna maan­teel asuvasse Loomeruumi tulnud kohtuma 25 ettevõtjat ning lisaks Rapla maavanem Tõnis Blank ja Rapla abivallavanem Kalle Toomet. Arutelu kiskus kohati tuliseks ja oma seisukohti kaitsti emotsionaalselt. Kohalike ettevõtjate seisukoht on selge: neile on eluliselt vajalik, et kohalik teenindusbüroo jätkaks seniste teenuste pakkumist. Kui tarvis, võidakse äärmisel juhul leppida sellega, et büroo uksed ei ole avatud kõikidel tööpäevadel. Maanteeameti plaan sellega aga ei kattu.
Priit Sauk ütles, et juuni alguses avatavas uues esinduses on võimalik teha teooriaeksameid eelbroneeringute alusel, lisaks võetakse vastu kuni 5. juulini juba registreeritud A- ja B-kategooria eksamid. “Kuna lähedal asub Kehtna majandus- ja tehnoloogiakool ning mitmed rasketehnikat vajavad ettevõtted, siis jääb alles ka võimalus teha raskeveotehnika tehnoülevaatust ning rasketehnika sõidueksameid eelbroneeringute alusel klientide juures,” sõnas Sauk. Sellega aga nimekiri piirdub. Ülejäänud teenuseid maanteeameti Rapla esindus lähitulevikus enam ei paku.

Raplas enam sõidueksamit teha ei saa
Sauk põhjendas mitmete teenuste kadumist kohalikust büroost sellega, et need on kolinud ümber veebikeskkonda. Selleks puhuks jääb ka uude esindusse alles kliendiarvuti, kus saab teha toiminguid e-teeninduskeskkonnas. “Täna saab e-teenuse kaudu osta ja müüa autot, lisada kasutajaid, tellida registreerimise ja dublikaatmärki, taotleda juhilubasid, juhendaja tunnistust, registreerida eksamitele jne. Uued dokumendid saadetakse soovitud aadressile postiga,” selgitas Sauk.
Kõik see kokku tähendab näiteks seda, et alates 6. juulist ei võeta enam Raplas vastu B- ega A-kategooria sõidueksameid. Olukorra muudab veel absurdsemaks see, et praeguse seisuga on kõik eksamiajad 5. juulini täis ning rohkem end Raplas B- ega A-kategooria eksamitele kirja panna ei saa.

Siim Jõgis / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 25. mai Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Transportnik
Külaline
Transportnik

Väga hea meel, et see bürokraatia asutus kinni pannakse. Mõistuse hääl saab lõpuks voli. Professionaalina pean nentima, et kahjuks kutsetunnistust veel e-keskkonnast praegusel hetkel tellida ei saa. Loodetavasti tulevikus saab. Mida vähem tähtsa näoga ametnikke ülbelt laua taga istumas – seda parem Eestile.

Jaan
Külaline
Jaan

Miks maanteeametnikud oma tööd teha ei taha. Miks nad nii ülbed on? Avalike teenuste osutamine elanikele on ju üks nende põhiülesandeid. Rapla büroos käib iga kuu 1000 kodanikku oma toiminguid tegemas, kes maksavad ka päris palju riigilõivu. Kokku maksavad inimesed ark toimingute eest riigile 26 miljonit eurot ja seda on kolm korda rohkem, kui büroode kulud koos jjuhtikonna kuludega. Miks nüüd on vaja Rapla inimesi kiusta ja neile ebamugavusi tekitada. Tuhat inimest peavad mingi paari ametniku otsuse tõttu Tallinna minema oma ARKi aaju ajama. Absurdne! Eraettevõttes antakse sellistele inimestele, kes kliendist ei hooli kinga. Kas me peame selle olukorraga leppima.… Read more »

KassArtur
Külaline
KassArtur

“Kunagi oli nii ja kunagi oli naa, kõik said hakkama!” See on stagnandi jut, kunagi sõideti hobustega ka! See, mis toimub, ei ole areng, see on taandareng, s.t. teenuseid jääb vähemaks (kui muidu aru ei saanud)

Albert
Külaline
Albert

Kui Raplas enam sõidueksamit teha ei saa, võivad ka kohalikud autokoolid hakata uksi sulgema. Mis mõte on mul Raplas autokoolis käia kui siin sõita ei saa. Õpin Raplas ja eksamisõidu teen Tallinnas? Kindel läbikukkumine…

Ennevanasti
Külaline
Ennevanasti

käisid köik Rapla rajoonist eksamitegijad Tallinnas; teooria Lastekodu tänaval ja söit Tallinna linnas. Vot nii!

Marko
Külaline
Marko

Autokoolid peavad valmistama juhte vähemalt kõikjal Eestis + välisriigid. Saadud juhiluba on juriidiliselt ju kehtiv ka mujal. Seega, peaksid autokoolid veidi peeglisse vaatama. Ettevõtte seisukohalt on see muidugi lisakulusid tegev ning annab konkurentsieelise tegutseva büroo lähedal olevatele ning kahjuks peavad maainimesed jällegi rohkem teenuste eest tasuma. Oluliselt rohkem.