Hajaprogrammist küsitakse toetust eeskätt kanalisatsioonile ja veele

vesi

Maapiirkondi toetavast hajaasustuse programmist taotlevad tänavu hoolega toetust Raikküla ja Kaiu valla elanikud, vähem menukas on programm Rapla vallas.

Käru vallas esitati maapiirkondi toetavasse hajaasustuse programmi küll kõigest kaks taotlust, kuid kuna vallas elab 600 inimese ringis, kogunes taotlusi elaniku kohta ometi kolm korda rohkem kui näiteks Rapla vallas, kus neid esitati üheksa. Pealegi tuli Kärus see aasta toetusi kaks korda rohkem kui mullu, mil neid oli vaid üks, tõdes programmi koordinaator vallas, maanõunik Janelle Leenurm. Taotlused esitati puurkaevu rajamiseks ja sissesõidutee rekonstrueerimiseks.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse hajaasustuse programmi kaudu rahastatud toetuse abil on maapiirkondade elanikel oma majapidamistes võimalik välja ehitada veevärk ja kanalisatsioon, teha korda koduõuest suurele teele viiv juurdepääsutee või paigaldada autonoomseid elektrisüsteeme.
Mullust vähest huvi kommenteerides ei leidnud Käru vallavanem Elari Hiis, et vallas oleks vee, kanalisatsiooni ja teedega kõik korras. Tema kogemuse järgi ei taha inimesed taotlusprotsessi sageli ette võtta liigse bürokraatia hirmu tõttu.

Vivika Veski / illustreeriv foto: Siim Solman
Loe pikemalt 22. juuni Raplamaa Sõnumitest

Samal teemal

Riik toetab maapiirkondade elanikke loodetust väh... Riigihalduse minister eraldas maapiirkondi toetavast hajaasustuse programmist tänavu omavalitsustele kolmandiku jagu vähem soovitust, mõnes vallas kah...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga