Ennustusmängus paistab lõpusirge

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel on jagunud üllatavaid tulemusi rohkem, kui oleks võinud oodata. See on omakorda muutnud keeruliseks õigete tulemuste etteaimamise ennustusmängus.
Näiteks ei õnnestunud ühelgi osalejal õigesti aimata, et alagrupiturniiri viimases voorus võidab Iirimaa Itaaliat. Keerulisi pähkleid oli teisigi.
Nüüd on väga oluline osa ennustusmängust läbi. Alagrupimängud on peetud. Selgumata on veel kahe ennustuse tulemus – kes tuleb Euroopa meistriks ja kes lööb enim väravaid. Mõlemad lisavad täpse pakkumise korral kontosse kolm punkti.
Raplamaa Sõnumite toimetusse laekus kokku 60 ennustust. Nendest 36 on praeguse seisuga kogunud 20 punkti või rohkem. Ennustusmängu reeglid olid iseenesest lihtsad. Kui ennustaja arvas õigesti ära mängu täpse skoori, sai ta kolm punkti. Kui skoor oli vale, kuid võitja (või viik) õige, siis sai ühe punkti. Samuti annab kolm punkti õigesti ennustatud Euroopa meister ja enim väravaid löönud mängija. Siin on ennustajad, kes on pärast alagrupiturniiri kogunud vähemalt 20 punkti:
30 – Ero Mihailov
29 – Kaido Keelmann, Siiri Kala
27 – Hugo Hommik, Rene Urke
25 – Ilmar Mõtsnik, Piret Sõber, Karl Erik Strandberg
24 – Kalev Kants, Mattias Kald, Tener Ilistom, Karl-Erik Sulend, Heigo Klaas, Mihkel Maltsar, Roland Klaas
23 – Maie Ütsmüts, Veiko Sireli
22 – Auris Vähi, Kaspar Koit, Endla Sulend, Peeter Tarvis sen., Olav Ütsmüts, Vaido Nemvalts, Andrus Jürimaa, Ragne Orro
21 – Aivo Paljasmaa, Peeter Tarvis jun., Tauri Talmet
20 – Arne Räime, Heljo Klaas, Drevor Andris Rudnevs, Sander Kala, Tenro Ilistom, Peeter Palusoo, Raivo Kattai, Kaire Keelmann

Vaheauhinnad
Euroopa meistri selgumiseni on jäänud mängida veel seitse matši. On sobilik aeg välja loosida Raplamaa Sõnumite ennustusvõistluse teised vaheauhinnad. Kätte saab need Raplamaa Sõnumite toimetusest aadressil Viljandi mnt 6, Rapla. Võitjad on:
10-eurone Dageroni kinkekaart­ – Endla Sulend ja Drevor Andris Rudnevs
Raplamaa jalgpallikooli sall – Ilmar Mõtsnik
Veekeetja kauplusest Tuhat1 kodumasinat – Martti Kald
Paralleelselt suure ennustusvõistlusega avaldas Raplamaa Sõnumid 8. juuni numbris ka n-ö väikese ennustusvõistluse. Selles rubriigis oli üheteistkümne Rapla maakonna treeneri ja spordiinimese ülesanne ennustada kuue alagrupiturniiri kohtumise tulemust. Lisaks tuli neil kirja panna, kes tuleb Euroopa meistriks ning kes tõuseb suurimaks väravakütiks.
Selles ennustusvõistluses on nüüd peetud kõik kuus kohtumist. Need olid Inglismaa–Venemaa 1:1, Belgia–Itaalia 0:2, Saksamaa–Poola 0:0, Portugal–Austria 0:0, Šveits–Prantsusmaa 0:0 ja Horvaatia–Hispaania 2:1. Ükski ennustaja ei osanud pakkuda, et Horvaatia võidab Hispaaniat.
Kõik peale Erik Horni ennustasid Hispaania võitu. Horn pakkus, et matš lõpeb 2:2 viigiga.

Ausalt öeldes näeb väikese ennustusvõistluse tabel välja täpselt selline nagu nädal aega tagasi ning muudatusi võib sellesse tuua veel tulevane Euroopa meister ning suurim väravakütt:
4 – Jaak Liivandi
3 – Lauri Mõttus, Jüri Pritšin
2 – Jüri Nisumaa, Erik Horn
1 – Tauno Sau, Ain Täpsi
0 – Rein Pajunurm, Margus Sepp, Aivar Kuusmaa, Donatas Narmont

Siim Jõgis

Samal teemal

FOTOD: 1200 noort jalgpallurit – nii palju pole Ra... Siim Jõgis / fotod: Siim Solman. Laste jalgpallis tuleb sagedamini ette mängusituatsioone, mida täiskasvanute jalgpallis harva kohtab. Selles võis mö...
FOTOD: Kristjan Nõuliku tabamus andis Raplamaale t... Siim Jõgis / foto: Siim Solman. Möödunud nädalal sai Rapla ühisgümnaasiumi staadioni muru kõvasti vatti. Kolmapäeva hommikust laupäeva õhtuni toimus...
Kabala kooli juures avati sõprusmänguga jalgpalliv... Siim Jõgis / foto: Siim Solman. Neljapäeval, 3. augustil avati Kabala lasteaed-põhikooli juures korraliku murukattega jalgpalliväljak. Eelmine väljak...