Juuru taotles advokaadibüroolt haldusreformi kohta õiguslikku analüüsi

juuru vald

Juuru vald taotles advokaadibüroolt HansaLaw õiguslikku analüüsi selle kohta, kas tulevane haldusreform on seadustega kooskõlas.
Juuru vallavolikogu esimehe Sirje Endre sõnul on eriti terava küsimuse all Põhiseaduse ptk 14 § 158 ja Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse §2; 3 ja 15. Need räägivad omavalitsuse õigustest otsustada iseseisvalt küsimusi oma töökorralduse, arengukava ja piiride suhtes. Endre ütles, et analüüsi tulemused loodetakse kätte saada juuli lõpus. Nendest tulemustest lähtuvalt plaanitakse ka edaspidist käitumist haldusreformi kontekstis.
Endre ütles, et kui analüüsi tulemused näitavad, et plaanitav reform läheb tõepoolest seadustega vastuollu, siis on Juuru vald valmis oma huvide kaitseks pöörduma kohtusse. Lõplikku otsust valla tuleviku kohta ei saa Endre sõnul teha enne, kui analüüsi tulemused käes on. Praegu on Juuru laual liitumisettepanekud Kohila, Kehtna ja Rapla vallalt.

Siim Jõgis

Samal teemal

Varjujäämise tähelepanek Mida lähemale haldusreformi jõustumine jõuab, seda rohkem tekib mitmesuguseid tähelepanekuid tulevaste muutuste osas. Viimase kuu aja sündmustele m...
Maavalitsuse ülesannete ülemineku otsustavad praeg... Teatavasti sulgevad 2018. aasta 1. jaanuarist oma uksed kõik Eesti viisteist maavalitsust. Seetõttu on üles kerkinud küsimus, kes nende senised sisult...
Valitsus otsustas, et Juuru sundühendatakse Täna kinnitas valitsus haldusterritoriaalse korralduse muudatused, mis puudutas ühtlasi valitsuse poolt varem tehtud ettepanekut sundühendada Juuru va...

5 kommentaari Juuru taotles advokaadibüroolt haldusreformi kohta õiguslikku analüüsi

 1. külamees ütleb:

  Mul on Juuru rahvast lausa kahju. Suured isevalitsejad Endre ja Jaanson on asja juba ammu üle võlli keeranud ja nii võib tõesti juhtuda, et Juuru sundliidetakse jumal teab milliste argumentidega ja kellega. Ja põhiline:sundliitmise puhul jääb vald ilma liitumisrahadeta! Hea selle asja juures on muidugi see, et sellisel juhul ei saa suured isemõtlejad enam maksumaksjate raha advokaatidele raisata.
  0  0
 2. Elmar ütleb:

  Ja tulemuseks on see et advokaatidele makstakse kõva papp mida oleks saanud valla tarbeks kasutada ning vabariigi valitsus keerab ikka nii et vähe pole ja veel hullemini, missest et juriidika vennad arvavad et asi õige pole. Aga kui meie ,Juurukad, oleme nõus vallavalitsejatega siis pole ju midagi valesti.
  0  0
 3. anti ütleb:

  vana partorg on harjunud käed küünarnukkideni võõrasse tasku toppima, kust tuleb raha, et seda advokaatidele loopida? ei mingit vastutust, nagu alati.
  eks võtame maksumaksja taskust, teede seisukord, sotsiaalküsimused jne. on teisejärgulised, saaks aga võõra rahaga jonni ajada
  oma heaolu on ohus.
  0  0
 4. Inimene ütleb:

  Ei ole siin midagi jäetud. Juuru käitub nii nagu üks omavalitsus käituma peab. Mõtleb, kas see liitumine on mõistlik ja vajalik rahvale või vaid suurushullustuses regionaalministrile ja tema koalitsioonikaslastele. Pärast hea teistele poistele rääkida – näe! meie tegime haldusreformi ära.
  0  0
 5. Arvaja ütleb:

  Nojah, Juuru on nuud juba uhinemisläbirääkimistelt körvale jäänud /jäetud/, keegi ei taha enam Juuru poole uhinemiskusimustes pöördudagi. Ei jäägi muud ule, kui Brusselilt nöu kusida!
  0  0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga