Kommentaar: Komisjonid toetavad hooldekeskuse ehitamist Raplas

1

Rapla valla volikogu kõikide komisjonide juunikuu koosolekutel oli päevakorras seisukoha andmine hooldekeskuse finantseerimise võimaluste kohta.
Esitatud oli kaks põhimõtteliselt erinevat seisukohta. Vallavalitsuse seisukoht on finantseerida hooldekeskuse ehitust kogumahus valla eelarvest. Sama ettepaneku on teinud ka siinkirjutanu. Teine ettepanek, mille on teinud Vallakodanike Liit, on finantseerida hooldekeskuse ehitust pooles mahus valla eelarvest ja ülejäänud mahus otsida võimalust riigi fondidest või kaasata erakapitali. Sama ettepaneku on teinud ka volikogu liige Andrus Tamm.
Komisjonid toetasid hooldekeskuse ehitamist kogumahus valla eelarvest. Volikogu liikmed Tanel Kuusemets, Kristjan Aller ja Andrus Tamm ning majanduskomisjoni liige Raivo Erm ei toetanud hooldekeskuse ehituse finantseerimist kogumahus valla eelarvest.
Lõplik otsustamine on augustikuu volikogus. Selleks ajaks peab iga volikogu liige jõudma endas selgusele, kas toetada Rapla valla vanurite soovi väärikale vananemisele. Tänaseks on selle vastu Vallakodanike Liit, mida juhib Vabaerakonna liige Alar Mutli, ning paar noorpoliitikut Reformierakonna toetajatest.

Harri Õunapuu, Reformierakond

uuemad vanemad enim hinnatud
Sõltumatu
Külaline
Sõltumatu

Rapla vajab kindlasti Hooldekodu, kuid see ei pea asuma Raplas. Võttes regionaalset aspekti praegust haldusreformi retoorikat, siis saaks palju väiksema vaevata ja eelarvega regionaalseid piirkondi Kaius, Raikkülas, Kärus aktiviseerida : Mul on siirelt kahju, et Rapla mängud käivad tagatubades ja ei vaata reaalsust. Raplasse saaks muidugi luua ettevõtmise, mis Haigla kõrval oleks väljapoole müüdavam, kuid tänane lobitöö käib justkui kohalikele elanikele mõeldud kohtadest. Vaja oleks praktilist lähenemist ja arutelu piirkondadega, kes täna ühinevad. Muidu sõbrad .. vaadates Rapla finantsstrateegiat ja arengukava , ei jää liituvatele valdadele muud , kui “telgitagust mängukava” mõnepäevase hilinemisega vaadata!