Rapla ARK on taas avatud

9
ark

1. juunil suleti ootamatult maanteeameti Rapla teenindusbüroo (kõnekeeles ARK). Praeguseks on see taas avatud kahel päeval nädalas.

Raplamaa Omavalitsuste Liit ning maakonna ettevõtjad on maanteeametiga pidanud pikka ja põhjalikku lahingut. Ministritele saadetud kirjades ning ühiselt peetud koosolekutes nõutakse Rapla büroo täielikku taasavamist ning kõikide pakutud teenuste taastamist. Maanteeameti peadirektori asetäitja Meelis Telliskivi kinnitusel on rahva soovidele vastu tulles maanteeameti teenindusbüroo Rapl­a maakonnas avatud kahel päeval nädalas, teisipäeviti 9-18 ning neljapäeviti 9-16.
Esimest korda avati büroo uksed pärast eelmist kokkusaamist maanteeametiga. Väga kiirelt täitus ARK-i hoone järjekordadega, mistõttu pidi ka peadirektori asetäitja letis klienditeenindaja rollis olema, et kõik kliendid saaksid oma toimingud päeva lõpuks tehtud.
Teisipäeviti ja neljapäeviti on võimalik teenindusbüroos teha kõiki dokumentide ja registrimärkidega seotud toiminguid, näiteks omaniku- ja juhiloavahetust ja muud sellist. Registreerimiseelset ülevaatust tehakse Raplas neljapäeviti ainult raskeveotehnikale ja haagistele eelbroneeringu alusel. B-kategooria sõidueksameid (kõik eelnevalt broneeritud ajad kehtivad ja uued sõidueksami ajad alates 19. juunist) ja kõikide kategooriate teooriaeksameid on võimalik teha teisipäeviti. A- ja AM-kategooria sõidueksameid saab samuti teha kohapeal, kui on olemas seitse soovijat. Eksamile registreeritakse samuti büroos.
Raskeveotehnika sõidueksam toimub Telliskivi sõnul nagu vanasti ja selleks saab aja broneerida, helistades numbril 650 1080. Peadirektori asetäitja ütleb, et juhul kui tulevikus toimub kolimine, hakatakse registreerimiseelset ülevaatust tegema kas kliendi juures kohapeal või Tallinna mnt 3, Rapla vana autobaasi territooriumil paiknevas ülevaatuspunktis.
Eile istusid koos maakonna ettevõtjad ja kohalike omavalitsuste esindajad, et ühiselt arutleda Rapla liiklusregistri teemal. Kohal olnud Agomer Rehvid OÜ esindaja Merle Jõulu ütles, et kuigi maanteeametist tulnud kirjas on öeldud, et teenused on taastatud, ei olnud kogu sõnastus väga usutav. Jõulu sõnul käib võitlus kindlasti edasi, sest näiteks Agomer Rehvid OÜ tööd on liiklusbüroo kinniolekuga väga häiritud. Kõiki toiminguid nemad e-teenuste abil teha ei saa. See, et büroo on nüüd kaks korda nädalas lahti, on Jõulu arvates küll praeguseks mingisugune lahendus, kuid pole ikkagi see, mida päriselt tahetakse. See on vastuvõetav vaid ajutiselt, leiab Jõulu.

Mariliis Vest / foto: Siim Solman

uuemad vanemad enim hinnatud
Tummahammas
Külaline
Tummahammas

Kulla Latatara, aga algata petitsioon ka muude, Sulle oluliste asjade kaitseks, miks pead siin halvustamisega oma kallist aega kulutama …. Päikest Sinu päevadesse !

latatara
Külaline
latatara

ei saa aru, miks petitsioon ainult arki toetuseks, kas elu ja ettevõtlust väljaspool pealinna, või üldse mitte midagi. miks peaks ark üksi alles jääma? mulle tundub, et tekitati taas probleem, mida kangelaslikult lahendama asuti. odav.

Raplast
Külaline
Raplast

Tänapäeva (reformierakonna)poliitika viljad. Sünnitusosakond on nüüd Raplas ajalugu, nüüd ARKi saatus ripakil. Varsti hakkame leiva järel linnas käima? Kes natukenegi hoolib oma kodukandist ja ka ARK Rapla osakonna säilimisest, siis ole hea, toeta oma allkirjaga petitsiooni: http://petitsioon.ee/toetame-rapla-liiklusregistri-buroo-alles-jaamist

haige
Külaline
haige

ARK, ARG iks Rapla Haigla EMO on ka sisuliselt ravimisvõimetu peale kella 20.00

sorts
Külaline
sorts

te valige ikka edasi rehvikommusid ja sotsdemme

sörts
Külaline
sörts

Et kui kesikud olex võimul, siis olex kõik ok? Unista edasi, siis peaksid Moskvas käima oma arkivärke toimetamas.

Mikk
Külaline
Mikk

Ainus võimalus on EKRE! 1

vana mees
Külaline
vana mees

Ma ei saagi aru kuidas sõidetakse terve maakonna rahvast nagu rulliga üle..Nemad otsustavad ja nii on õige ..Paabel ärgu köhigu.. Kas selline ongi siis meie Eesti Vabariik..

Peeter Salumäe
Külaline
Peeter Salumäe

Kahjuks väikelaevade registreerimist enam teha ei saa – ikkagi tuleb paat sappa võtta ja Sauele sõita… 1