Volikogud kaaluvad Raplamaad põlistava suurvalla ideed

1

Juuru vallajuhtide ettepanekule alustada ühinemisläbirääkimisi omavalitsusüksuse moodustamiseks kogu Rapla maakonna piires ütlesid selge ei vaid mõned kaugemad vallad.

Rapla vallavolikogu otsustas vastata Juurule, et Rapla vald jätkab juba alustatud ühinemisläbirääkimisi Kaiu, Käru ja Raikküla vallaga, kuid laiema kandepinna leidmise korral on nad valmis arutama ka Juuru pakutud varianti. Samas leidsid Rapla vallavolinikud, et Juuru vallavolikogu esimehe Sirje Endre ja vallavanema Margus Jaansoni kirja ei saagi päris ettepanekuks nimetada, kuna selle taga pole Juuru volikogu otsust.
Rapla vallavolikogu esimees Tarmo Lukk meenutas, et Juuru on saanud ise ettepanekud Kohilalt ja Raplalt, kuid pole neile vastanud ega ole volikogu tasandil üldse mingit otsust teinud.
Juuru kiri leidis Rapla vallavolikogus mitmesugust vastukaja. Reformierakondlasest vallavolikogu liige Harri Õunapuu ütles, et võib tekkida probleeme nii suure valla juhtimisega, mis maakonna tasandil tekiks. Alar Muti Rapla Vallakodanike Liidust leidis, et maakonnasuurune vald oleks hea mõte. Keskerakondlasest volikogu liige Jüri Võigemast pidas maakonnapõhist ühinemist ebareaalseks, kuna pole liidrit, kes seda veaks.

Vivika Veski
Loe pikemalt 1. juuni Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
sorts
Külaline
sorts

see ju väga hea idee! maakonnasuurune vald, millel olemasolevate valdade baasil osavallad. kogu maavalitsusele kuluva raha saaks endale küsida ja suhelda otse Toompeaga. osavaldades võiksid olla ka volikogud , vallavanemad,sotstöötajad jmt. ehituse,maakorralduse jmt spetsialistide vajadus on täpselt 1 terve maakonna pääle ehk siis tulevikus valla kohta. koolid on niigi kokku tõmmatud ,seega siin probleeme ei teki. ühistransporti kah mõistlikum korraldada. andke hagu,liitujad!