Raplamaa Haigla tervishoiutöötajad osalesid hoiatusstreigis

20. septembril toimus üleriigiline tervishoiutöötajate hoiatusstreik, mille eesmärk oli pöörata tähelepanu asjaolule, et tervishoid vajab suuremat rahastamist tagamaks patsientidele vajalik ravi.

Hoiatusstreigiga andsid tervishoiutöötajad ühiselt märku, et tervishoiusüsteemi rahastamine vajab reformimist ja seda mitte patsientide rahakoti arvelt.
Eesti Arstide Liit vahendab oma koduleheküljel Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu ja Eesti Õdede Liidu ametlikku seisukohta, et arstiabi ei ole juba praegu alati õigeaegselt kättesaadav, kuid sellele vaatamata planeerib valitsus järgmiseks neljaks aastaks tegelikust vajadusest väiksemaid tervishoiukulusid.
Eesti Arstide Liidu hinnangul peaks valitsus eelkõige tundma muret inimeste arstiabita jäämise, mitte eelarve tasakaalu pärast. Samuti ei peeta õigeks haigetelt lisaraha võtmist visiiditasude tõstmise ja tasuliste teenuste lisamisega.

Stina Andok/ foto: Siim Solman
Loe pikemalt 21. septembri Raplamaa Sõnumitest

Samal teemal

Raplamaa haigla uus juht käis omavalitsusjuhtide e... Eelmisel nädalal peetud Raplamaa Omavalitsuste Liidu (ROL) täiskogu istungil tutvustas ennast ja oma plaane Raplamaa haigla uus juht dr Kaire Aadamsoo...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga