Rapla maakonda rajatakse kolm uut tervisekeskust

2
perearst

Valitsus kinnitas septembris esmatasandi tervisekeskuste investeeringute kava, mille järgi peaksid juba 2018. aastal alustama tööd 15 tervisekeskust. Nende hulgas ka tervisekeskused Raplas, Kohilas ja Märjamaal.

Kohila ja Märjamaa vald ning SA Raplamaa Haigla taotlesid sotsiaalministeeriumi kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist toetust investeeringute tegemiseks, et tagada kättesaadavad ja nüüdisaegsed esmatasandi teenused.
Esmatasandi tervisekeskuste kaasajastamise määruse kohaselt toetatakse esmatasandi tervisekeskuste ehitamist tõmbekeskustes selleks, et parandada inimeste juurdepääsu teenustele ja vähendada sellega tervisealast ebavõrdsust, aidates sel viisil inimestel tööhõives püsida ja sinna naasta.

Kinnitati kokku
59 projekti
Toetuse saamiseks esitati Eestis 59 projekti, mis kõik ka heaks kiideti ning kinnitati investeeringute kavva. Rap­la maakonnast esitati kolm projekti: Märjamaa, Kohila ja Rapla.

Stina Andok  / illustreeriv foto: Siim Solman
Loe pikemalt 28. oktoobri Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Laine
Külaline
Laine

Eesti tuleb täis tervisekeskuseid, mis värk see on? Mingi ime või, rahvas saab arsti juurde, rahaga või rahata? Kas tervisekeskused on äriettevõtted? Hippokrates on vist häbist punane, tema vanne on tühine ja kutse-eetikat pole enam olemaski. Praegused pensionärid ihkavad tagasi ENSV, kuna siis oli meditsiin riigi halduses ja igale ühele alati kättesaadav. Praegu haldab meditsiini haigekassa, kellel rahanöör koguaeg kaelas, seni kui otsa saab. Eesti raha läheb muidugi betooni ja rauda, et s.vägi saaks meid kaitsta. Sõda ju pole, mida nad tuiavad, mängivad ja miljonid eurod on nende päralt?

Rudolf Raikka
Külaline
Rudolf Raikka

Ei maksa häält kõrgendada, ega klaveril kõvasti vajutada.Kõik on Eesti rahva nägu,nii valitsus kui seadused!Meil ju vabad E-valimised!