11.6 C
RSAjalugu tehtud! Kohila pääses Meistrite Liigas järgmisesse ringi

Ajalugu tehtud! Kohila pääses Meistrite Liigas järgmisesse ringi

Kohila VK/E-Service naiskond hoiab Euroopa võrkpallimaastikul Kohila lippu kõrgel. Meistrite Liiga eelringis saadi kahe mängu kokkuvõttes jagu Montenegro meistrist Luka Barist ja pääseti järgmisesse ringi. Seal ootab ees Serbia meisternaiskond Partizan Vizura. Otsustav Kohtumine Luka Bari vastu toimus laupäeva 22. oktoobri õhtul võõrsil ning seal võeti 3:2 võit. Edasipääsu kindlustas Kohila tegelikult juba peale neljandat geimi, kui seis oli 2:2. Kuna teisipäeval Kohilas peetud mängus võeti 3:1 võit, siis piisas Montenegros ka kahe geimi võitmisest. Võõral väljakul toimunud kohtumise esimeses geimis ei saanudki Kohila oma mängu korralikult käima. Geimi esimeses pooles oli seis üsna võrdne, kuid keskpaigas pani Luka Bar järgmise käigu sisse. Montenegro naiskond võitis esimese geimi 25:18. Teise geimi keskpaigas sai oma mängumootori tööle ka Kohila naiskond. Ette rebiti 19:13. Sealt edasi tuli vaid säilitada külma närvi ja vormistada geimivõit. Sellega said Kohila tüdrukud kenasti hakkama. Tulemuseks 25:19. Sel hetkel oli selge, et kui külalised teeniksid ühe geimivõidu veel, pääseksid nad järgmisesse ringi. Kolmandas geimis oli Kohila vahepeal 8:14 kaotusseisus, kuid tuli sellest välja ning jõudis viigini 14:14. Rohkemaks aga jaksu ei olnud. Kolmandas geimis tuli seega vastu võtta 25:18 kaotus. Neljas geim kulges väga tasavägiselt, kuid Kohila kerges eduseisus. Põnevust jagus küllaga. Lõpuks võtsid külalised 25:22 geimivõidu, mis ühtlasi garanteeris pääsu Meistrite Liiga järgmisesse ringi. Viies geim oli selles suhtes juba teisejärguline. Kohtumise võit oli veel küll mängus ent mitte enam edasipääs. Tasavägiseks kujunes see sellegipoolest. Kohila võitis viimase geimi 15:13 ning seega terve mängu 3:2.

Siim Jõgis/ foto: Siim Solman