FOTOD: Kaius põles elumaja

0
112

Eile kell 22.54 teatati häirekeskusele tulekahjust Kaiu alevis Kasvandu teel. Päästjate saabudes põles maja katus lausleekides ja leeke oli näha ka akendest.

Lahtise leegiga põles ühekordne puidust elumaja. Hoonesse sisenesid võimaliku kannatanu leidmiseks ning kustutustöödeks suitsusukeldujad. Põlevast majast toodi välja 54-aastase mehe surnukeha. Ametlike andmete järgi pandi tulekahjule piir 00.42 paiku ning põleng likvideeriti öösel kell 1.38. Esialgsetel andmetel ei olnud majas suitsuandurit. Põlengu tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.
Täna, 20. oktoobril kella 11.30 paiku nähti majas uuesti leeke ja tossu. Kohale sõitsid Kaiu vabatahtlikud tuletõrjujad, mõni aeg hiljem päästekomandod Raplast ja Koselt, et põleng lõplikult kustutada. Päästeameti Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kais ütles, et mõnikord tuleb tõesti ette, et pärast suuremaid kustutamistöid jääb majas väiksem tulekolle hõõguma. Kais ütles, et põlengu põhjust pole lihtne välja selgitada, vastuste saamisega tuleb paratamatult oodata.
Päästeameti tööd käisid uudistamas ka Kaiu kohalikud inimesed, kelle juttudest võis järeldada, et hukkunud mees armastas napsutada.
Päästeamet tuletab meelde, et suitsuandur on meie esimene ja ka kiireim elupäästja tuleõnnetuse puhul. „Suitsuandur reageerib ohule, näiteks tulekahjust tingitud suitsule siis, kui põleng on alles algusjärgus ning sellele on veel võimalik ise reageerida – evakueeruda hoonest või tulekahju esmaste tulekustutusvahenditega kontrolli alla saada. Kui suitsuandurit aga pole või see pole töökorras, võib arusaamine sellest, et kodus on tulekahju võtta rohkem aega, kui me arvatagi oskame ja siis võib juba olla hilja. Tavaliselt ei saa kannatanule saatuslikuks mitte tuli ise, vaid suits, mis põlemise tagajärjel tekib. Tulekahjul eraldub põlemise käigus palju suitsu ehk põlemisjääke ja gaase. Suitsu sisse hingates tekib kiiresti hapnikupuudus ja mürgitus,“ ütles Kristi Kais.
Päästeamet kutsub üles vähemalt kord kuus kontrollima, et kodused elupäästjad oleksid töökorras. Kellel veel ei ole suitsuandurit, sel on viimane aeg see endale soetada.

Mariliis Vest / Fotod: Siim Solman