Uurimata sigade metsas hoidmiseks läheb vaja kümneid külmkambreid

2

Veterinaaride soovitus katku suhtes uurimata metssigu metsast mitte välja viia ei ole jahimeeste hinnangul reaalsusega kooskõlas, samas külmkambreid sigade hoiustamiseks praegu ei piisa.

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) andis teada, et augusti keskpaigas Eestis missioonil viibinud Euroopa Komisjoni veterinaareksperdid soovitavad metsas leviva seakatku tõrjumiseks kõiki riskipiirkondades kütitud metssigu käidelda ja hoiustada uurimistulemuse saabumiseni jahipiirkonnas kohapeal või jahimajas.
„Missioonil osalenud eksperdid juhivad tähelepanu, et väga suurt riski viiruse levikul kujutab kütitud metssigade transportimine ja hoiustamine jahimeeste kodudes. Kuna iga kütitud metssiga on potentsiaalselt nakkusohtlik, ei tohiks ekspertide hinnangul ühtegi metssearümpa enne negatiivse uurimistulemuse saabumist metsast välja viia,” ütles VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda.

Raplamaa jahimees Aivo Härmaste ütles, et see on reaalsusega vastuolus nõue, ja oli kindel, et sama arvavad ka teised jahimehed.

Vivika Veski
Loe pikemalt 5. oktoobri Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Tiit Tammsaar
Külaline
Tiit Tammsaar

Selle EU komisjoni raportiga saab veel “nalja”. Eriti huvitav on tõsiasi, et ekspertidena olid meid seiramas Itaaliast pärit inimesed, kus teatavalt faunaga on juba ammu ühelpool. See külmkambrite probleem on üleval katku saabumise hetkest ja on heaks näiteks riigi ülbitsemisest jahimeeste üle.Jahimehed on muudetud riigi pärisoristeks lihunikeks kellel on vaid kohustus tappa ja vedada igast loomast küll verd ja sellest hooajast ka lõualuid ja sigimisorganeid riigiasutustesse. Õigusi ja tingimusi ülesannete täitmiseks aga ei ole mingeid. Hirmutatakse vaid jahimaade äravõtmisega kui me ei tapa piisavalt.

Rudolf
Külaline
Rudolf

Kallid lihajahimehed.Õgige nüüd kui riik lubab.Õnneks sigade lisasöötmine on keelatud, aga erandid on alati tarvitusel.Kahjuks metssealiha kokkuostjad ei ole huvitatud liigsest raha väljaandmisest.Lõpetage vingumast, et metsseajaht on kallis lõbu ja kulutus.Üks teist alles mõni aasta tagasi virises et tema kaks hunti ei jõua rupskeid ära süüa.Kui rupskeid liiast -siis Väike Maarja!