Ajaloo pärlid ootavad peremeest

Raplamaa on rikas oma arhitektuuripärlitest mõisate poolest. Kuid mitmed siinsed mõisad on ilma hea peremeheta ja seetõttu halvas seisukorras.

Uurisime kolme muinsuskaitse all ja müügis oleva mõisa – Maidla, Purila ja Kuusiku kohta, kas on olnud ostuhuvilisi ja milline on nende mõisate hetkeolukord. Lisaks uurisime, mis võimalused on omanikel mõisa renoveerimiseks toetust saada.

Helerin Väronen / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 14. detsembri Raplamaa Sõnumitest

Samal teemal

Raplamaa mõisatest Ants Heina pilgu läbi Raplamaa on oma mõisate poolest eriline paik ja selleks, et neist rohkem teada saada, rääkisime arhitektuuriajaloolase Ants Heinaga, kes on mõisatest ...
Kuusiku mõisa peahoone läheb uuesti müüki Rapla vallavalitsus ostab sügisel müüdud Kuusiku mõisa peahoone tagasi, sest uus omanik leidis seal ostuhetkel varjatud vigu ning müügihinna alandamis...

Üks kommentaar Ajaloo pärlid ootavad peremeest

  1. poltergeist ütleb:

    Talihooldusega ei leia ma probleeme,aga muul ajal tehtava hooldusega küll.Hagudi -Kodila tee plaaniti panna musta katte alla,aga ei pandud.Veeti peale kruusakiht,aga tee seisukord on sama hull kui enne,auke täis ja pikirööpad.Enne külmade tulekut ära ei silutud.Maanteeamet loobib lihtsalt raha tühja!
    0    0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga