Töötukassa prognoosib Raplamaale kokkade ja juuksurite tööjõupuudust

Plaan asuda õppima kokaks või juuksuriks tõotab töötukassa värske prognoosi põhjal olla asjalik mõte. Eelmise nädala reedel, 16. detsembril avalikustatud tööjõuvajaduse baromeetri kohaselt on Rapla maakonna tööandjatel lähima kaheteistkümne kuu jooksul puudus nii kokkadest, juuksuritest, poemüüjatest, veoautojuhtidest kui ka erinevatest oskustöölistest metalli- ja metsanduse valdkonnas.

See-eest näitavad trendid tööjõu ülejääki asutuste juhtide ja sekretäride osas. Näiteks on Rapla töötukassa kontoris praegu arvel neliteist töötut, kelle eelmiseks ametiks on märgitud administratiiv-, tegev- või mõne asutuse juht. Projektijuhte on arvel üksteist.
Tööjõuvajaduse baromeeter on kvalitatiivne meetod prognoosimaks lühiajalist tööjõuvajadust ametialade lõikes. Prognoosi koostasid maakonna tasandil töötukassa maakondlikud osakonnad, kaasates võimalusel ka eksperte väljastpoolt. Sisuliselt andsid töötukassa maakondlikud osakonnad hinnangu igale ametile eraldi – kas lähima kaheteistkümne kuu jooksul on selliste oskustega inimeste ülejääk, puudujääk või on olukord tasakaalus.
Töötukassa Rapla osakond andis selles valguses hinnangu kaheksakümne kaheksale ametile. Seda tehti nii olemasoleva statistika kui ka tööandjatelt saadud tagasiside põhjal, selgitas Andrei Mitt töötukassast. Tulemused on kõikidele huvilistele tootukassa.ee veebilehe kaudu kättesaadavad. Eriti võivad minna sealt edasiseks karjäärivalikuks inspiratsiooni ammutama viimaste klasside õpilased. Info tuleb selgelt ja interaktiivselt kaardile – mis erialade inimesi tuleb lähima aasta jooksul puudu ning mis oskustest on juba praeguseks kujunenud ülejääk.

Siim Jõgis
Loe pikemalt 21. detsembri Raplamaa Sõnumitest

19 kommentaari Töötukassa prognoosib Raplamaale kokkade ja juuksurite tööjõupuudust

 1. kutsikas ütleb:

  http://firmad.delfi.ee/est/head_search/I110A/Raplamaa/?what=Ilusalongid,%20juuksurid

  Teistes asukohtades
  Rapla (20)
  Märjamaa (9)
  Kohila (4)
  Järvakandi (2)
  Aespa (1)
  vt. veel
  0  0
 2. Rott ütleb:

  raha ei ole, et väljas süüa või poest osta. Juuksed on muredest välja langenud.
  0  0
 3. Kass ütleb:

  Veider, et Raplamaal on väidetavalt puudu nendest keda siin samas Kehtnas koolitatakse. Otsi lolli.
  0  0
 4. Jurist ütleb:

  Noored mõelge oma peaga! Kui mingis valdkonnas on palju töökuulutusi (cv.ee või cvkeskus.ee) siis see näitab, et selles valdkonnas ei ole tööd! See ei näita töötajate puudust. Näiteks IT valdkond, kõik vaatavad et on palju pakkumisi ja järelikult palju tööd… lähen õpin IT spetsialistika. Tegelikult tööd ei ole ja palka ei saa.
  0  0
 5. Tagurpidi Ants ütleb:

  Kui kokkadel ja juuksuritel siin tööd oleks, siis ei oleks ka kokkadest ja juuksuritest puudus. Tallinnas on väga palju tööpakkumisi igasugu küünetehnikutele, mitte selle pärast, et tööd ja palka oleks palju. Vastupidi, töötajaid otsitakse sest selle tööga ei teeni midagi.
  0  0
 6. Kohalik ütleb:

  Raplas on tehtud juuksuri tookohti rohkem kui kunagi varem. Juuksureid on piisavalt palju.Osa tookohti on lihtsalt taitmatta,kuna noorel juuksuril ei ole piisavalt tood ja ilma palgata on praegusel ajal suht raske elada
  0  0
 7. Juuksuritel ütleb:

  ei tule tööpuudust kunagi; kujutame ette kahe juuksuriga töökoda, uks juuksur pugab teist, samas teine jälle esimest – töö käib ja raha liigub, kliente pole tarviski!
  0  0
 8. Üürink Raplas ütleb:

  See on rohkem ühistu probleem.
  0  0
 9. Kohalik ütleb:

  Need on mingid exceli failid mida ei saa avadagi ilma Google mapsita. See rapla töötukassa ainult sellega oma tabeleid teebki. Ma ei saa aru miks töötukassa siis kõiki juuksureid kaardile ei lisanud? Või peab nüüd iga inimene ja juuksur ennast ise goodle mapsiga liitma?
  0  0
 10. Huviline ütleb:

  Oleks võinud siis selle lingi ka lisada kus tulemused on

  https://www.tootukassa.ee/content/tootukassast/statistika-ja-uuringud
  0  0
 11. Eero K ütleb:

  Kuidas saab? Kehtan koolis saab neid erialasi õppida ja mul on väga hea meel et ma töötukassaga, tähendab et neil on hea koostöö ja suudetakse nii täpselt prognoosida meile õpilaste arvu. See näitab ka Kehtna Tehnikumi vajadust ja olulisust kohaliku elu parandamisel.
  0  0
 12. Õnne ütleb:

  Kuidas sinna kaardile siis ennast saab? Google mapsi äpiga vä?
  0  0
 13. Õnne ütleb:

  Lõikus ja lõunasöök on umbes samma hinnaga. Sööd sa 3 korda päevas aga juuksuris käid korra kuus. Seega ei saa öelda et lõikamine on liiga kallis. Järgmisel aastal peaks hinda tõstma et ära elada. Muidu tuleb pood kinni panna ja siis olete kõik karvased.
  0  0
 14. Ajakirjanik ütleb:

  “Info tuleb selgelt ja interaktiivselt kaardile – mis erialade inimesi tuleb lähima aasta jooksul puudu ning mis oskustest on juba praeguseks kujunenud ülejääk.”

  Rumalad olete või? Siin ei mõelda Google mapsi!
  0  0
 15. Haridus Minister ütleb:

  Muidugi me ei oska prognoosida kokkade vajadust, kui google mapsis on märgitud 6 juuksurit, aga selgub, et neid on tegelikult 12. Sellest ka kokkade puudus ja järgmisel õppeaastal ongi plaanis tõsta kokkade õpilaste arvu poole võrra ehk kuni kaheteistkümne õpilaseni.
  0  0
 16. Turist ütleb:

  Google mapsi järgi on Raplas ka 6 söögikohta, kohalik arvab kindlasti et 12 on vähemalt? ma järeldan sellest, et juuksurid oskavad vähem interneti kasutada ja Raplas elavad tüsedad ülesüünud karvased pikkajuukselised mehed.
  0  0
 17. Kohalik ütleb:

  3? Raplas on vähemalt 10 juuksurit korraga lõikamas. Ju nad ei oska ennast reklaamida ja ainult kohalikud käivad. Võõras ei hakka keset linna tiirutama ja juuksurit otsima, ta vaatab nutitelefoni googlest kus juuksur asub.
  0  0
 18. Turist ütleb:

  Google maps näitab et Raplas on 3 juuksurit, on ikka vähe! Või ei oska maakad ennast Interneti panna.
  0  0
 19. Karvane ütleb:

  Lugege kokku, mitu lõikavat juuksurit või juuksuri äri Raplas on? Palju meeste tavaline lõikus maksab?
  0  0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga