Kohila ja Juuru vald alustasid läbirääkimisi ühise omavalitsuse moodustamiseks

26. mail 2015 tegi Kohila vallavolikogu Juuru ja Kaiu vallale ettepaneku ühise omavalitsuse moodustamiseks. 27. aprillil tegi Kaiu vallavolikogu otsuse lõpetada Kohila vallaga läbirääkimised ühise omavalitsuse moodustamiseks.
22. detsembril 2016 vastas Juuru vallavolikogu omapoolse ettepanekuga Kohila vallale ühise omavalitsuse moodustamiseks. Seega on Kohila ja Juuru valla volikogud väljendanud soovi ühise omavalitsuse moodustamiseks.

Kohila vallavolikogu, tuginedes mõlema valla soovile ühise omavalitsuse moodustamiseks ja läbirääkimiste kiireks ning efektiivseks läbiviimiseks, moodustas 27. detsembril neljaliikmelise ajutise komisjoni Juuru vallaga ühinemisläbirääkimiste pidamiseks.  Komisjoni ülesandeks on ühinemislepingu eelnõu väljatöötamine.

Kohila vald palub Rapla vaavalitsusel ja haldusreformi Lääne-Eesti piirkondlikul komisjonil arvestada Kohila ja Juuru valla sooviga ühise omavalitsuse moodustamiseks ning anda täiendavat aega vajalike toimingute läbi viimiseks.
Jaanus Kõrv

Samal teemal

Juuru vallavanemaks valiti Aare Heinvee Katri Reinsalu / foto: Siim Solman Juuru volikogu valis endale 7. juuli istungil uue esimehe, kuid vallavanema valimine lükati edasi põhjendusega, e...
Kuimetsa küla inimesed arutasid liikumist Kose val... Esmaspäeval kogunes Kaiu valla Kuimetsa küla rahvas, et arutada võimalikku liikumist Kose valda. Samal teemal arutlesid märtsi lõpul Kaiu vallas asuva...
Valitsus otsustas, et Juuru sundühendatakse Täna kinnitas valitsus haldusterritoriaalse korralduse muudatused, mis puudutas ühtlasi valitsuse poolt varem tehtud ettepanekut sundühendada Juuru va...

11 kommentaari Kohila ja Juuru vald alustasid läbirääkimisi ühise omavalitsuse moodustamiseks

 1. hindaja ütleb:

  Kokkuvõtteks:
  1. Kohila on piisavalt suur, et olla eraldi nii Rapla- kui Harjumaal
  2. Kaiu-Juuru, Kehtna ja Järvakandi (linn) võinuks kokku minna üheks Rapla vallaks. Aga valiti protsessimise tee…
  3. Märjamaa ja Vigala suutsid teha ratsionaalse, ajaloole ja tänasele reaalsusele tugineva (kuigi paljudele valusa) otsuse.
  0  0
 2. E.Vilde varjus ütleb:

  Eks see Juur vald siis tükkideks läheb. Imelik, et meie valla juhid nii kaua mökutasid. Osa Juurust tahtnuks Raplaga liituda. Las see Järlepa ja Härgla kant siis Kohilaga liitunud. Kaiul ju Raplaga ühine piir puudub. ühinemise leping alla kirjutatud ja riigi esindaja kinnitas, et see ka liidetakse. Vahele jääb üks osa Juuru valda, mis siiski kaob.
  0  0
 3. juurukas ütleb:

  Miks Juuru valla inimesed ei saanud otsustada kellega ühineda? Kogu aeg raiuti ise ja ise saab vald hakkama kuni viimasel päeval vallalehest selgus, et salaja Kohila ukse taga kraabitud.
  0  0
  • Juurukas1 ütleb:

   Millal oli see aeg, kuna volikogu midagi oma rahva käest küsinud on – ah?
   0   0
   • juurukas12345 ütleb:

    13. oktoobril 2016 kell 19 toimus Mahtra seltsimajas rahvakoosolek “Räägime haldusreformist” – kohal olid volikogu liikmed, vallavalitsuse töötajad, külalised Rapla vallast ja kolm vallakodanikku.
    0    0
    • selge ütleb:

     ehk siis mingit küsitlust pole olnud.
     0     0
     • juurukas12345 ütleb:

      Selge on see, et vallakodanike huvi, vähemalt avalik ja selgelt väljendatud on olnud nullilähedane.
      0      0
     • elanik ütleb:

      Kas kutsuti küsitlusele, mille näeb ette
      “Haldusterritoriaalse korralduse ja haldusüksuse piiride muutmisega kaasneva elanike arvamuse väljaselgitamise ulatus ja kord”?
      0      0
    • juurukas 21 ütleb:

     Olnuks Mahtrasse koosolekule kutsutud pealkirja all- KELLEGA ÜHINEDA – tulnuks ka palju rahvast kohale. Aga lihtsalt mulaajamise koosolekule ei tahtnud keegi minna, sest lihtsalt mula aetakse nagunii päevast-päeva.
     0     0
 4. Rong on läinud ütleb:

  29.dets.AK uudistes ütles minister ,et nendel omavalitsustel kellel on ühinemisleping alla kirjutatud 31.dets 2016.a. seisuga on kõik tingimused täidetud,kellel seda ei ole, lähevad sundliitmisele. Pikendust vabatahtlikuks liitumiseks ei anta kuna seadus seda ette ei näe.
  0  0
  • Juuru ütleb:

   To Rongijuhile

   Vaat rongiga on see asi, et kui üks läheb , siis teine tuleb …, ikkagi on asi rööbastel ja saab sõita kahte suunda – suuna peab ise valima!
   Hääd uut aastat!
   0   0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga