Juuru otsustas, kellega soovitakse läbirääkimisi alustada

21

Eilsel Juuru vallavolikogu istungil oli mitmeid olulisi teemasid, kuid üheks tähtsamaks kujunes haldusreformi edasine käik Juuru vallas.

Juuru vald taotles Riigikohtult haldusreformi seaduse tervikuna kehtetuks või mõne selle sätte põhiseaduse vastaseks tunnistamist. 20. detsembril tuli Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi otsus, millega jäeti Juuru taotlus enamjaolt rahuldamata.

Eilsel vallavolikogu istungil tuli otsustada, kuhu ja kuidas edasi minna. Laual oli erinevaid variante: kas hakata läbi rääkima Kohila, Kehtna või Raplaga või mitte ühegagi neist. Viimane variant välistati üksmeelselt. Kuigi vallavolikogu esimees Sirje Endre ütles, et ühel, teisel ja kolmandal juhul kaotab Juuru igatahes, otsustas volikogu enamus teha läbirääkimiste osas ettepaneku Kohila vallale. Seda otsust pooldas seitse volikogu liiget. Kaks volikogu liiget andsid poolthääled Kehtna vallaga läbirääkimisteks ning Rapla vallaga koostöö tegemise poolt ei hääletanud ükski volikogu liige.

Mariliis Vest / foto: RS arhiiv (Alice Võsu)

uuemad vanemad enim hinnatud
vigane pruut
Külaline
vigane pruut

Kes keda tahab ja ei taha pole kogu selle protsessi juures kõige olulisem. Samuti pole oluline, kui arrogantsed/saamatud nägema üle isiklike probleemide on mõne suurema või väiksema omavalitsuse juhid/läbirääkijad. See kõik tuleks nende otsuste juures kõrvale jätta ja mõelda, millised piirkonnad omavahel rohkem tõmbuvad elanikele, ning kuidas oleks edaspidi koostoimimine ratsionaalsem, loogilisem ja üksteist toetavam. Üks on selge – Juuru isevalitsejad on oma elanikele ilusa piruka kokku mätsinud, püüdes tõmmata pikemat õlekõrt. Nende poolt oleks ilus tegu viia vald võimalikult väikeste kadudega ühinemisele loogilise partneriga ning seejärel uues omavalitsuses uuesti otsustajaks mitte trügida e. võtta poliitiline vastutus.

juurukas
Külaline
juurukas

Meie EI TAHA Kohilat!!!

juurukas2
Külaline
juurukas2

Kui vaadata vähegi lähemalt Raplat ja Kohilat, siis eelistan igati just Kohilaga liitumist. Nii, et kõik juurukad EI TAHA Raplat. Nagu ka paljud teised vallad pole tahtnud.

Juurukas 12345
Külaline
Juurukas 12345

Meie EI TAHA Kohilat!

Juurukas12
Külaline
Juurukas12

Kohilaga ühendab Juuru Saunaküla,Järlepat ja Pirgut autosöit Tallinna ja tagasi, poeskäik Tallinnas.Kohilas ametiasutusi ei ole. Juuru – poolne elanikkond on aga Rapla poolt, kuna Raplas on veel möned ametiasutused ja kauplused, kustkohalt igapäevane toidupoolis muretsetakse.

juurukas72
Külaline
juurukas72

Olen elanud ja kokku puutunud Rapla vallaga. Tegemist teinud ka Kohila vallaga. Julgen seetõttu eelistada Kohilat, just ametnike suhtumiste ja hoiakute tõttu! Poes käimine ja muud ametiasutused ei nõua samas vallas elamist ;). Isiklikult mulle on ühtmoodi keeruline saada Raplasse ja Kohilasse seetõttu eelistuse olen loonud just ametnikest jäänud muljete põhjal, et kui kerge/raske on nendega asju ajada… suhelda.

Elan siin
Külaline
Elan siin

Mis valdkonna Kohila valla ametnikuga on Juuru valla elanikul asju ajada?

Uudishimulikule
Külaline
Uudishimulikule

Kas Juuru valla elanikul on keelatud teiste valdade ametnike poole pöörduda? Päriselt?

Elan siin
Külaline
Elan siin

Kas sul 16:52 on küsimusest aru saamisega probleeme? Sinu küsimus ei ole vastus eelnevale küsimusele. Eriti, kui see sisu moonutab.

Juurukas123
Külaline
Juurukas123

Tähapäeval ei ole oluline, kuskohas vallamaja asub; tavainimesel ei ole üldse vallamajja asja – on olemas kaugsuhtlus – netid ja äpid. Vajalik on see ainult sotsabi küsijaile, et oleks lähedal.

Juurukas 12345
Külaline
Juurukas 12345

Oluline pole asukoht siis, kui sealt samast vallamajast on kõik nö “toimima pandud”. Ei tee need netid ja äpid iseenesest midagi. Ja kui need neti- ja äpitegijad on kaugel, siis nad teevadki sellised Netid ja Äpid, et hakkad kohe puudust tundma vallamajast, kus tuntakse piirkonda, kelle jaoks neid Netisid ja Äpisid tehakse.

tunnen huvi
Külaline
tunnen huvi

ja kuidas siis juuru vallavolikogu uni ka on, kas mõni hange ikka oma sugulastele tuttavatele on õnnestunud sokutada mh äh jaanson?

Tiit Tammsaar
Külaline
Tiit Tammsaar

Minul on rahaga väga selged sotid.Ja kõik on ju ilusasti meedias kajastatud. Ja kui oleks millestki kinni haarata oleks rahvaliitlane rattale koheselt tõmmatud.Unega on mul kõik korras:olen eluaeg varajane olnud.Aga 300 tuhat jääb küll Juuru valla ülemuste hingele.Head und teile!

nali
Külaline
nali

miks sa jaanson nüüd oma nimega ei esine?

John marcus
Külaline
John marcus

Tiit, katsu oma arvamused omale hoida ja Rapla asjadega hakkama saada. Raha pärast ei tehta selliseid asju. Arvan, et Sinu küsimus on labane, vaadates tagasi sinu poliitiku karjäärile. Üks episood on seal suur ja teine vägasuur, kus võiks RAHAST rääkida. Saan aru, et sul isegi und ei ole (5.32), käid siin ennast välja elamas Loodan, et meile tasutakse kõigile meie tegude eest, kas õiglaselt on iseasi! Siiski, mine käi Jõulude ajal kirikus ära. Jätkuvat jõuluaega .

Tiit Tammsaar
Külaline
Tiit Tammsaar

Juuru volikogu võib ju asjatundmatusest vastu võtta ei tea milliseid otsuseid, kuid kahjuks rong on läinud nii et tagatuledki kustumas kaugusesse.Protsetuurireeglid ei võimalda enam mingit vabatahtlikku liitumist vaid toimub sundliitmine Rapla vallaga. Jääb arusaamatuks kes maksab need 300000€ liitumistasu mida oleks õigeaegne tegutsemine vallale taganud. Ja loomulikult 6666€ õigusabi tasu. Kas tuleks kahju volikogu 7 liikme vahel ära jagada?

Margus Jaanson
Külaline
Margus Jaanson

Juuru on OMAVALITSUS alates aastast 1866. Praegune omavalitsuslik staatus on omistatud aastast 1991 ning keegi ei ole seda kahtluse alla seadnud. Seega on Juuru vallavolikogul otsustusvõime ja volitused enda halduskorralduste eest seista. Ei ole mõtet ette rutata ja parastada,et me ei saa hakkama. Kõik, mis peab tulema see tuleb, selles võite kindel olla. Ilusat Jõuluaega Teile kõigile , ka Teile , kes ei julge oma nime alla kirjutada ja üritate enneast kuidagi nähtavaks teha. Vaadakem peeglisse ja te kindlasti tunnete , milleks te olete võimeline ja mis on veel tegemata, andke panus Eesti riigi ja meie kodaniku ühiskonna tulevikku omal… Read more »

Raplakas
Külaline
Raplakas

Viimane sõna jääb vabariigi valitsusele, kes toob kohalikud isevalitsejad maapaele tagasi.

Otsus
Külaline
Otsus

on öigustühine, kuna volikogu päevakorras polnud otsustamisele minevat vajalikku eelnöud (vähemalt neli päeva enne volikogu istungit), kohaliku rahvaga oli otsus läbi rääkimata!

Neli päeva on igand
Külaline
Neli päeva on igand

Sellised “pisiasjad” ei ole Rapla maakonnas kedagi häirinud. Ei volikogude liikmeid ega maavanemat. Menetluskord ei ole oluline, kui tulem on õige.

T
Külaline
T

Juuru ei otsustanud, otsustas vallavalitsus, risti vastu inimeste tahtele, mida on ühist Juurul Kohilaga, palun selgitust.