Kaiu, Raikküla ja Rapla vald ühinevad uueks omavalitsusüksuseks. Juurut ähvardab sundliitmine

13

22. detsember on tähtis kuupäev seoses Kaiu valla, Raikküla valla ja Rapla valla volikogude otsusega ühinemiseks üheks vallaks. Kõigepealt otsustatakse lõplikult vallavolikogudes ja seejärel allkirjastatakse ühinemisleping Rapla riigimaja talveaias.

Kaiul puudub ühine piir Rapla ja Raikküla vallaga, kuid see ei välista ühinemist. 20. detsembril saatis Kaiu volikogule kirja rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna juhataja Väino Tõemets, kes on ühtlasi Lääne-Eesti piirkondliku komisjoni esimees.
Kuna Juuru vald kriteeriumi ei täida ning paikneb taotluse esitanud omavalitsuste vahel, algatab Vabariigi Valitsus Juuru valla osas haldusreformi seaduse § 9 lõike 6 alusel veebruaris 2017 valla ühendamise taotluse esitanud piirkonnaga, misjärel omab ka Kaiu vald ühist piiri Rapla, Raikküla ja Juuru ühendvallaga.

Raplamaa Sõnumid / illustratsioon: Siim Solman
Loe pikemalt 21. detsembri Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Tagurpidi Ants
Külaline
Tagurpidi Ants

Delfit lugesite või? Naine võttis mehelt vabaduse, lukustades võtmega korteri ukse. Peale seda ründas naine meest külma veega, visates tassiga külma vett näo piirkonda, eesmärgiga põhjustada mehele kehavigastusi läbi külmumise, kui too peaks suutma külma õue vabadusse pääseda. Ootamatule külma vee rünnakule selja tagant, mees reageeris enda ümber keeramisega ja käe tõstmisega enda kaitseks, riivas käega naise nina. Mees sai süüdistuse lähisuhte vägivallas ja naise peksmises. Hiljem tunnistas naine, et hoopis mees on ohver. Mehelt võeti ebaseaduslikult vabadus ja kasutati külma veega piinamist.

Jurist
Külaline
Jurist

Olnuks vastupidi mees naise tuppa lukustanud ja külma veega loopinud, kindel süüdistus orjastamises ja ebaseaduslikus vabaduse võtmises. Oleks naine siis meest löönud – kõik kiidaks, et julges vägivaldsele mehele vastu hakata, kes teda ka seksuaalselt ahistas.

Maalt
Külaline
Maalt

Aga muidugi Raplaga, muud võimalust pole ju. Juuru vallavalitsus on naljanumber, ehk leiavad endale loodavas vallas ka mõne sobivama rakenduse. Õpivad juuksuriks või kokaks töötukassa kulul.

Rahvamalevlasele
Külaline
Rahvamalevlasele

Rapla Ühisgümnaasiumi arhiivi koostas riiklikult aktsepteeritud Märjamaa arhiivi peaarhivaar.Vastavalt arhiveerimise seadusele kuulusid need isikuandmeid sisaldavad paberid hävitamisele,mis ei kuulunud tähtaegade järgi säilitamise nimistusse.Utiliseerimise eest vastutas kooli juhtkond.Paberid põletati kooli katlamaja taga metallanumas.Kuna koolihoone läks kap.remonti ja hoone tühjendamisega oli kiire,siis muid võimalusi utiliseerimiseks kohapeal ei olnud.Ilmselt kommenteerija ei ole pädev seadusetundja või valdab ebaõiget infot “külajutu”tasemel.

juurukas
Külaline
juurukas

Usun et enamus Juuru aleviku elanikke tahaks ühineda Raplaga! Järlepa mingu Kohila alla.

Juuru elanik
Külaline
Juuru elanik

Erilist vahet ei ole kas me Juurukad läheme Kohila valla alla või Rapla. Ehk paraneb ka siis BUSSI LIIKLUS. Bussid võiksid ikka õiges suuruses ka siis olla, et ei peaks ülerahvastatud bussi astuma. Kõige parem oleks kui vald teeks nii noorte kui ka täiskasvanute seas hääletuse mida Juuru valla rahvas ise soovib.

Rahhvamalevlane
Külaline
Rahhvamalevlane

Andrus kallis mees, Rapla rahvas räägib, et sina olla Rapla Ühisgümnaasiumi ajaloolised kroonikad sõna otseses mõttes lõkkesse visanud( kinnitatudja kontrollitavad allikad), kuidas Rapla valla rahvas sinu kui Juuru eest kõnelejat siis peaks nüüd tõsiselt võtma. Kuidas Sina selle kõik suudaks Rapla rahvale heastada, arvan, et seda peaksid sa esmalt ütlema.

Elan siin
Külaline
Elan siin

Kulla demagoog. Keda sellised saunajutud peaks huvitama?

Eino Salmiste
Külaline
Eino Salmiste

Mõistmatu kohmitsemine vallavalitsuse ja volinike poolt. Rahva arvamust ei tahetud kuulda aga “mögrimärdilk iseenese tarkus” on varemgi vankri kraavi ajanud. Mis sellest,et ilmad udused aga edasimineku ja uue arengu nimel tuleb siiski kiiresti selge otsus teha. Juuru inimesena olen loomulikult Raplaga ühinemise poolt, ei tea aga kõikide arvamust. Nüüd, kui rong teiste ühinemise võmalustega on ära sõitnud, tuleb valida praegune pakutud variant. Selleks edu ja mõistmist.

Tahaks näha
Külaline

kes juurukatele möistuse pähe paneb!

Tiit Tammsaar
Külaline
Tiit Tammsaar

See koomiks ei ole küll asjakohane. Ei vea see Rapla kedagi vägisi kuhugi.Ma loodan, et juurukatel tuleb pärast Riigikohtu otsust siiski mõistus pähe ja saame koos ühe tõsise valla siin Raplas ära teha 1

Üürink Raplas
Külaline
Üürink Raplas

Paras teile kõigile! Ma ei tea mille eest aga nii hea kui mõnel halvast läheb.

Andrus Tuisk
Külaline

No nüüd peaks küll Juuru otsustajatel häbi olema kui ähvardab sundliitmine ja ilmajäämine toetussummadest, mida vabatahtlikul ühinemisel ette nähtud on. Raplale olete juba kaks korda ära öelnud ja nüüd ei passi ka enam end pakkuma minna kui teistel juba ühinemisleping allkirjastamiseks valmis.Juuru vald on kulutanud omavalitsusreformi muutmiseks 6666 eurot, mis oli juba algselt teadupärast kasutu ettevõtmine. Huvitav, kas öigusabi tellijad maksavad raisatud raha oma taskust kinni? Aga muidugi – iseenda hea äraolemise nimel teevad otsustajad kõike mida saavad, rahva arvamust ei ole kusitud ja see ei ole neile tähtis. 1