Koguduse haldusse läinud Rapla kalmistul ei suju alati kõik nii, nagu peaks

2

Peredele on üheks valusaimaks päevaks see, kui nad peavad mulda sängitama oma kalli inimese. Matused peaksid olema väärikad ja kaunid, et avaldada sellega lugupidamist oma lähedasele. Raplamaa Sõnumite toimetusse pöördus inimene, kes sooviks aga oma pere 90-aastase memme matusepäeva mälupildist kustutada, sest sellist leinapäeva poleks nad küll ette kujutanud.

Matusepäeva hommikul viimaseid vaikuseminuteid lahkunuga tütred veeta ei saanud, sest kabelisse minnes oli seal võõras tühi kirst. Üks leinajatest kirjeldab järgmisena toimunut nii: „Raivo Erm koos lahkunu väimehega viisid kiiresti ära tühja kirstu. Erm jooksis appi kutsuma surnuaiatöölist, et külmikust asemele tuua kirst lahkunuga. Kuna matusetseremooniani oli aega vaid ligi 10 minutit ja rahvas pärgade-lilledega kogunemas, ei oodanud ega palunud nad abi külmiku ülemisest osast kirstu alla tõstmisel, vaid asusid tegemata jäänud tööd kiiruga ise ära tegema.
Kabelis viibinud lähedased püüdsid tekkinud segadusest toibuda, kui juhtus midagi täiesti enneolematut. Kirst kukkus külmiku ülemisest osast kabeli kivipõrandale külili, kirstu kaas sai mitmest kohast kannatada (kangas katki, kaanes praod), järgmisena prantsatas järele raudraske külmiku raam. Paanikahoos kogunesid kõik matuselised välja kabeli ette ning esialgu tundus võimatu leinatalitust alustadagi.“
Leinajad suutsid end siiski koguda ja väärikas eas vanamemm sai puhkama oma kallite inimeste kõrvale.

Kalmistu juhataja selgitab
Rapla kalmistu juhataja Raivo Erm seletas, miks selline asi juhtuda sai, sellega, et tol päeval langes kokku mitu ootamatust

Helerin Väronen / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 7. detsembri Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Rainer
Külaline
Rainer

Kahju jah et see rapla kalmistu asi nii peeses omadega on aga ainsaks selle põhjuseks on Raivo Ermi ahnus kes ainult valetab ja tahab iga asja pealt raha saada.Kui ennem töötas seal Diana Anja siis olid alati asjad korras ja ka surnute vedu toimus kasvõi öösel. Ja Diana mitte ei lahkunud ise kalmistult töölt vaid Raivo Erm koondas tema, et ise seda töökohta omale saada!

Heile
Külaline
Heile

Mulle on arusaamatu ,et kalmistuga Raplas ei saa asju ajada esmaspäeval.Inimene suri laupäeva õhtul Rapla Haiglas ja alles teisipäeval saad abi Rapla kalmistult.Kui oled kaugemalt tulev inimene,siis peab mitu korda sõitma ja toimetama,sest enne teisipäeva ei toimu Raplas midagi.Mulle vastati,et pole nõudlust .Imelik vastus.Lahkunust mahajääjad on ka inimesed,kes peaavad tööl käima ja oma eluga edasi minema.Oleks kena,kui oleks mingi valvetöölinegi,kes aitaks. Õnneks ei ole vajadus iganädalane kalmistu järele.