Kohila valla elanikud on mures reovee hinna pärast

2

Aespa elanikele valmistab muret Kohila valla kõrge reovee hind. Sellel teemal võttis novembris vallavalitsusega ühendust kaks aastat Aespa asulas elanud Ervin Pärn. Ta selgitas Raplamaa Sõnumitele, et Kohila vallas on reovee purgimisteenus tunduvalt kallim kui lähivaldades.
Pärn tõi näite, et reovee vastuvõtuhind Kohila ametlikus reoveepuhastis on 3,84 eurot kuupmeetri kohta, aga Saku vallas on tema sõnul see hind 2,84 eurot.
Kõrge hinna tulemuseks on Pärna sõnul see, et osa kinnistuomanikke pumpavad oma reovee piltlikult öeldes kraavi. “See on absurd, et hind on nii kõrge. Inimesed pumpavad oma reovee kraavi just kõrge hinna tõttu,” sõnas Pärn. Oma kirjas vallavalitsusele kirjutas ta, et Kohila vald soodustab kõrge hinna kehtestamisega põhjavee rikkumist tiheasustusega alal, nagu Aespa seda on. Samuti jättis Pärn õhku küsimuse, kas Kohila vald on valmis võtma vastutust, et kalli hinnapoliitika tõttu on nad tekitanud soodsad tingimused ökokatastroofiks valla tiheasustusaladel.

Siim Jõgis / foto: internet
Loe pikemalt 7. detsembri Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
elanik
Külaline
elanik

Aespa on tiheasutuspiirkond, kus kohalik omavalitsus on kohustatud tagama reovee kogumise ja äraveo. Põõrduge vallavalitsuse poole ning küsige miks nad seadust ei täida ning millal planeeritakse seaduserikkumine lõpetada ning kes on vastutav seaduserikkumise eest. 1

Jubedad inimesed seal Kohilas
Külaline
Jubedad inimesed seal Kohilas

Kui oma sita eest peab maksma, siis tekitate pigem ökokatastroofi