Saal on, aga kasutada ei saa

1

Rapla riigimaja saali üürimise eest maksid seni nii hoone klientideks mitte olevad ettevõtted kui ka riigimajas tegutsevad asutused. Saali ülalpidamine on aga muutunud sellisel kujul kulukaks, nii et hetkel ollakse olukorras, kus saal on, kuid kasutada seda ei saa.

“Varem oli suur saal maavalitsuse üüripinna sees, kuid eelmise aasta aprillis loobusime sellest, kuna suuri üritusi korraldame vähe ja saaliga majandamiseks ei ole meil inimressurssi. Selleks peaks olema konkreetne inimene, kes tagab saali ja tehnika korrasoleku,” rääkis maasekretär Ene Matetski.
“Lisaks ei ole mõtet maksta iga kuu 1200 eurot saali üüri, kui kasutame seda reaalselt vähe. Sellepärast otsustasime maavalitsuse üüripinda vähendada ja saali kasutamisest loobuda.”
Pärast maavalitsuse loobumist hakkas Riigi Kinnisvara AS küsima saali kasutamise eest tasu, rääkis Matetski. Tema sõnul põhjendati seda sellega, et üldkasutatavad pinnad (koridorid, WC jne) on jagatud kõigi üürnike vahel ja selle eest tasutakse proportsionaalselt kasutuses olevale üüripinnale. “Kui suure saali pind oleks ka rentnike vahel ära jagatud, ei oleks sellega nõus olnud väiksemad rentnikud, kes suuri üritusi ei korralda ja saali ei kasuta. Sellepärast kehtestati tasu saali kasutamise eest,” ütles Matetski.
“Kahjuks on Riigi Kinnisvara AS nüüd ka ise jõudnud tõdemuseni, et selle saaliga majandamine käib nendelegi üle jõu

Helerin Väronen / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 7. detsembri Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
kinomiis
Külaline
kinomiis

Kas seal kino ei saa teha?