Kaiu vallavanemale avaldati umbusaldust, volikogu esimees astus tagasi

Eilsel Kaiu vallavolikogu erakorralisel istungil läks läbi umbusalduseavaldus vallavanemale Erika Reinumägile. Volikogu esimees Sulev Viiron andis tagasiastumisavalduse juba reedel.

Eilsel volikogu istungil oli kaks päevakorrapunkti: umbusalduse avaldamine volikogu esimehele ning umbusalduse avaldamine vallavanemale. Kuna volikogu esimees Sulev Viiron oli reedel Kaiu valla sekretärile sisse andnud tagasiastumisavalduse, võeti päevakorrast esimene punkt maha ning arutamisele läks vaid teine päevakorrapunkt. Sulev Viiron loeti volikogu esimehe ametist tagasiastunuks alates selle nädala esmaspäevast.

Teise päevakorrapunkti arutelu eel otsustas volikogu enamus, et istung tuleb kuulutada kinniseks, mis tähendas, et kõikidel külalistel tuli ruumist lahkuda. Tagasi kutsuti külalised hääletamise ajaks. Vallavanema umbusaldamisest võtsid osa kaheksa volikogu liiget, kuus nendest hääletasid umbusalduse poolt, üks vastu ning üks liige jäi erapooletuks.

Eelnõu seletuskirjas seisis koguni neliteist põhjendust, mille tõttu vallavanemale oli otsustatud umbusaldust avaldada. Kõige tähtsam neist oli usalduse kaotamine.

Mariliis Vest / foto: Siim Solman

20 kommentaari Kaiu vallavanemale avaldati umbusaldust, volikogu esimees astus tagasi

 1. Närikas ütleb:

  Ma ei saa aru, miks Jaanson vahest oma nime all esineb, vahest ajab kirjavigadega närvilist pläma anonüümselt?
  Prooviks äkki vahelduseks oma valla asjadega tegeleda ja mitte minevikus pahna tuhnimisega
  0  0
 2. Punamütsikese sõber ütleb:

  Halli kardinali selles loos ei ole!

  Mis juhtus, tavaline kõikjal Eestis ja demokraatias tervitatav nähtus, enamus hääletas ja otsustatud. Kas 13 punkti on põhjendatud, eks on ülepakutud, seda näeb ju igaüks. Kuid süüdistada volikogu enamust poolearulisuses jätab küll kentsaka mulje, ju oli vaja vahetust. Äkki varem oodati ja loodeti, et midagi muutub. Seostada aga antud sammu vallavanema haigusega või liitumiste teemal on vist küll ülepakutud. Kuid kole kiirustades tehti seda asja, mis kõrvaltvaatajale jätab kummalise mulje.

  Saades vallavanemaks peab arvestama, et lisaks kenadele asjadele tuleb tegeleda juhtimisega, saada inimstega läbi nii oma fännide, kui ka vastastega. Inimsuhted igal tasandil. Kuidas uus vallavanem sellega hakkama saab, elame näeme. Vaatan, et enamus on leilis asjade üle, mis on tavaline igapäevaelus poolt ja vastu kaalukausi kõikumised.

  Kaiu juhtum aga võis olla ka tingitud sellest, et nn. “valimisliit” lagunes just vallavanema ja volikogu esimehe eestvedamisel. Kuulsin kusagilt, et nad ka enam koos ei käinud. Kui miski läheb laiali, tekib vaakum. Viimast vastasleer ka kohe ära kasutas ja edukalt. Kas saab neile seda pahaks panna, ma arvan,. et mitte. Paneks süüks hoopis volikogu esimehele, et ta vallavanemat korrale ei kutsunud (probleemide puhul) ning asja valutumalt ei püüdnud lahendada (ennetavalt).

  Umbusalduse tegijate üks argument oli, et oleks pidanud jõulisemalt suure Kaiu ideed propageerima – valda esindama. Kas nagu Juuru, et tulem oleks sundliitmine 🙂

  Üks “mehed saunas rääkisid” jutt juba liigub, liitumisläbirääkimistel oli palju häma uue valla valimisringkondade teemal. Tänaseks on liitumislepingus sisuliselt halvem variant, mis MUSTA STSENAARIUMI puhul võimaldab Kaiul saad uude volikogusse 1-1,5 häält (see ei ole nali). Seega võitis nagu algusest peale teada oli SUURPOLIITIKA!

  Saada inimestega läbi ka VOLIKOGUS ning isegi nendega, kes ei ole su toetajad ja poolt, see on suhtlemisele baseeruv kunst. Kuid oleme ausad, keegi meist ei valda seda täielikult, mõni siin kraaksuja ei saa isegi oma naabriga või lähisugulasega läbi!

  Tiit on julge mees, et siin oma nimega esineb, tervitused talle.
  0  0
  • Kladus reform ütleb:

   Tiit on siin oma nimega. Miks? No Oktoobris on ju juba UUE VALLA valimised 🙂 ELAGU SUUR KARTELLI POLIITIKA ja HALDUSREFORM! Elagu! Elagu suurvallad ja suurnimekirjad, erakondlikud nimekirjad, Elagu! Maha valimisliidud ja üksikkandidaadid ja ääremaa ahvid! Maha!
   0   0
 3. SIA tiit ütleb:

  See kuidas sa riigi raha Kaiu suunasid pead sa oma elutööks, see näitab sinu tegelikku olemust. Ei ole üllatunud, see on hale – kuid kui ka seda poleks olnud oleks Kaiu pidanud juba 2002 aastal Raplaga pidanud liituma.
  Eks see kuidas sa Kaius “koloosi” ajal ladusid pidasid ja kumme ärastasid on enamusele kohalikele teda ja ettevõtlusest ja sigapidamisest tead sa väham, kui mõni sinuga seotud lähedane ning Kaui LT ( Lembit ja Tiit) oli ju koloosi jätk, mis mõõduka tulukusega edasi müüdi, kuna omal jäi sisust puudu ….!
  Vaata ikka tagasi ja meenuta kes sinu sinna riigikogusse ikka aitasid – need olid Raplamaa põllumehed ( nad pettusid sinus varsti) , kelle hulka sa ei ole oma hariduselt , ega teadmistelt kunagi kuulunud, seega järgi eelmist nõuannet ja ole seal Raka külas tasasi…. – käi jahil ning hoia tervist!
  0  0
 4. Tiit Tammsaar ütleb:

  Kas proua Kaare tõesti arvab et maakondlikesse prioriteetidesse oleksid nimetatud objektid ära mahtunud? Püha lihtsameelsust küll! Lisaks sellele sai renoveeritud ka praegune vallamaja jne.jne.Prouad Petersoo ja Aljamaa on kahtlemata väga väärikad inimesed ja mul on au nendega ühes rivis olla.
  0  0
 5. Tiit Tammsaar ütleb:

  Olen vaba inimene vabal maal ja mul on täielik õigus öelda mida ma Kaiu asjadest arvan.Olen seal elanud ja töötanud ligi 30.aastat ja Kaiu hea käekäigu eest tõsiselt hoolt kandnud.Nii Kuimetsa rahvamaja kui ka Kaiu lasketiir on tänu minule renoveeritud ja on edukalt vallarahva käsutuses igapäevaselt.Ja lõppude lõpuks peeti mind 2014 aastal Kaiu valla elutöö preemia vääriliseks. Preemia raha muuseas kinkisin koolile ja lasteaiale.
  0  0
  • Kaare ütleb:

   Tiit, ei näe väga põhjust uhke olla.
   —-
   Sellele, et liiga paljude kultuuriobjektide rahastamine on poliitiline ehk et nad on saanud raha väljaspool nn maakondlikke pingeridasid, viitas ka tollane riigikontrolör Mihkel Oviir oma auditis, milles oli vaatluse all kultuuriministeeriumi 2000.-2005. aastal omavalitsustele jagatud raha. Näiteks eelmisel aastal suundus kultuuriministeeriumi kaudu raha 55 kultuuriobjekti investeeringuteks ning neist objektidest vaid neli asusid omavalitsustes, kus võim polnud tollal riigis valitsenud Res Publica, Reformierakonna ja Rahvaliidu koalitsiooniga seotud. Rahaliselt tähendas see, et 12,8 miljonit krooni läks n-ö omadele ja vaid 750 000 krooni “teistele”.

   —-
   Tammsaare sõnul nimetavad paljud Kaitseliidu kõrged ametnikud seda poliitiliseks tiiruks. Nii see Tammsaare sõnul siiski pole: “Enamik prioriteete, mis pannakse riigieelarvesse, on ju poliitilised prioriteedid.”

   “Olime õigel ajal õiges kohas ja meil oli õnne. Oli segane aeg, riigieelarvesse pandi kirja kõik, mis kellelgi pähe tuli ja natuke rohkem. Siis vahetus valitsus, tehti negatiivne lisaeelarve. Kõikide teiste ministeeriumide eelarvet kärbiti, kuid kaitseministeeriumi kulutused jäid sisse,” meenutab Tammsaar. Kaasa aitas ka tema valimine riigikaitsekomisjoni esimeheks.

   —-

   Hoopis kurvaks teeb, sest taoliste teenete eest tunnustamine pisendab autasu väärtust tervikuna. Ülaltoodu ei ole kaugelt võrreldav 2012.a elutöö preemia saanud Leili Peetersoo või 2013.a. sama autasu pälvinud Päivi Aljamaa panusega Kaiu elu edendamisse.
   0   0
 6. SIA tiit ütleb:

  Kes sulle Tiit andis volitused rääkida teistest ja teiste eest- ka isegi Rapla eest ei ole sul õigust rääkida (vaid ehk Tiidu eest), kui on midagi tarka öelda. Sa oled väga irooniline ja kibestunud tooniga. Pea jahti ja ela tervislikult.
  0  0
 7. Kaare ütleb:

  Miks seda siis varem ei tehtud? Valdade ühinemine on kaiukate jaoks valus teema. Eelmine vallavanem ütles enne 2013.a kohalike valimisi avalikult, et tema ei taha hakata lõhkuma seda, mida ta oma kätega ehitas. Ja nii mõtlevad väga paljud kohalikud. Just sellepärast ei hakanud valimisliit Kostöö ja kogemus vallavanemale varem umbusaldust avaldama, sest ei tahetud võtta endale õlule vastutust. Vastutustundlik olekski olnud mainitud avaldus esitada juba aasta tagasi.
  0  0
 8. salaja kuulan ütleb:

  Kaare,
  kui oleks tahetud liitumiseks valmistuda ühisel nõul ja jõul, oleks see umbusalduse-avaldus tehtud ju aasta tagasi. nüüd on see lihtsalt ärapanemine…ah jaa, valimisi silmas pidades, siis küll. siis kõlbavad mudaloopimiseks kõik vahendid…
  0  0
 9. Kaare ütleb:

  Tiit, kas tegelikult on ka kahju? Minule tundub, et praegune vangerdus on tehtud just selleks, et valmistuda ühinemiseks ühisel nõul ja jõul, 2017. kohalike valimisi silmas pidades.
  0  0
 10. Tiit Tammsaar ütleb:

  Kahju,et Kaius niimoodi läks. Selle asemel, et valmistuda ühinemiseks ühisel nõul ja jõul kukuti omavahel maid jagama. Olen kuulnud, et kooliõpetajad pelgavad suures vallas kooli kadumist. Kinnitan teile, et keegi ei ole midagi sellist kuskil arutanud ja selline kuulujutt on ilmselt naabrivalla koolmeistri veidi vindine luulu.
  0  0
 11. Oh oleks Ellen Hõbemägi veel elus ütleb:

  Ta keeraks hauas ringi.Mis on tehtud tema Juuruga ja Kaiuga!
  Vaat, oli üks aus ja asjalik memm!
  0  0
  • Martin ütleb:

   Praeguse vallavanemale ja kogu selle “SuureKaiu” ajajatele, paneks süüks, et loobuti JUURUGA koostööst. Pidevalt rõhuti eelmise vallavanema, kui ka viimase poolt, juurukad on sellised veidrad, ajaloolised tegelased (kihelkonna idee) ja omaette hoidjad. Viga oli hoopis Kaiu pool.
   0   0
   • Vot nii ütleb:

    Kohalikud omavalitsused ehk ressursside teisene ümberjagamine ei koa kuhugi. Et oleks mida jagada, siis peab vallas inimesi olema. Viga siis või seal, pole mõtet targutada. Juuruga ühinemine poleks midagi päästnud. Vallas peab olema ca 20 tuhat inimest. Siis saab valitsemise juurde norm struktuuri ja ametkonna, allasutuste korrastamise ja neile töötajatele maksta min palgast suuremat tasu, investeerimisvõimekuse ja üldse teo ja näo.
    0    0
 12. Helgi ütleb:

  Miks tehti erakorraline istung umbusaldusavaldusega just siis, kui vallavanem ise on jalaluumurruga haiguslehel? Minu meelest on see alatu!
  Millised on tähtsusetumad 13 põhjendust, kui usalduse kaotamine (mille tõttu?) oli tähtsaim?
  Kas mitte tähtsaim polnud kadedus aastapalga suuruse hüvitise saamise pärast, mis vallavanem oleks saanud seoses valdade ühinemisega?!
  0  0
 13. vöimumees ütleb:

  VÕIM, oh võim … sinuga tutvusin, siis kui oli lasteaia sõim. Siis kui ema mulle kooki tõi ning ma selle üksi ära sõin. Oh võim, oh võim, miks sa uhkeks muudad meid.
  0  0
 14. Toomas Laanpere ütleb:

  Miks kadus usaldus ja kuhu kadus? Kas Kaiu võiks jätkata oma nimega vallana?
  0  0
 15. MM ütleb:

  Lõpuks ometi!!!!!!!!!!!!!!
  Avan pudeli!!!! :))))))))
  0  0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga