Esimese ettepaneku tegija võib jääda raha ja ühinemispartnerita

10
raha

Kuigi Kohila vald tegi naabritele ühinemisettepaneku varem kui keegi teine maakonnas, jääb ta rahandusministeeriumi kinnituse kohaselt nüüd ühinemistoetuseta, sest hilines toimingutega.

„Volikogude algatatud ühinemiste taotluse esitamise periood, koos sellega kaasnenud toetustega, lõppes uue aastaga ära,” selgitas rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Karel Hanni. „Edasi minnakse haldusreformi teise etapiga ehk omavalitsuste ühinemiseks hakkab ettepanekuid tegema valitsus. Toetuse mõttes kaetakse selles etapis vaid otsesed ühinemisega seotud tõendatud kulud ning preemiat enam ei saa – seda näeb ette seadus, mis pani paika tähtajad.”
Tänavu suvel vastu võetud haldusreformi seadus näeb ette maksta sada eurot ühinemistoetust elaniku kohta, kui moodustub enam kui 5000 elanikuga omavalitsus. Kui ühinemise eel elab vallas alla 3000 elaniku nagu Juurus, makstakse toetust 300 000 eurot. Nii saaks Kohila ühinemise korral 700 000 ja Juuru 300 000 eurot.

Vivika Veski
Loe pikemalt 4. jaanuari Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
Juurukas 36
Külaline
Juurukas 36

Mis see raha sind nii murelikuks teeb , see jääb ju riigieelarvesse ja ei lähe kaotsi, ehk see ei ole ju eesmärk…..uskumatu ülbus ja rumalus ühe vallavanema suust 🙁 Loe seda hr.Jaanson: http://www.ohtuleht.ee/781179/naabrinaine-tegin-oma-toa-ukse-lahti-et-naha-mis-toimub-kui-ninna-loi-jube-hais ….ja nüüd mõtle uuesti, kas seda 300 000.- poleks tõesti Juuru vallale vaja olnud? Oleks saanud vähemalt ehitada ühe normaalse sotsiaalmaja, et ei peaks lugema oma valla kohta sellist artiklit ja oma valla pärast häbi tundma. Hr. Tiit Tammsaarele kummardus ja aitäh, kes julgeb ja oskab selle Jaansonile koha kätte näidata. Ka minul pole kahju, kui see vald laiali lüüakse ja need isevalitsejad seal vallamajas oleks tulnud… Read more »

Tarkusetera
Külaline
Tarkusetera

Üks asjakohane anektoot, mis sobib väga hästi ka tänasesse konteksti. Varblane hüppab jõuluõhtul mööda teed ja kiidab iseend:”Küll ma olen ikka ilus,tark ja hea!” Linnuke oli oma kiitmisest nii vaimustatud,et ei pannud tähelegi,millal külmakraadid väga krõbedaks muutusid.Külmus siis varblane ära ja kukkus tee peale pikali.Hobune läks mööda ja väljutas oma pabulad varblasele peale.Veidi aja pärast tuli linnukesele eluvaim sisse ,pistis pea pabulate vahelt välja ja hakkas jälle siristama sama laulu.Kass läks mööda ,napsas varblase suhu ja sõi ära. Loo moraal: ära siis enam sirista kui oled täis s……

Priit
Külaline
Priit

Viimasest valla teatajast sai lugeda, et vallavanem sai veel preemiat. Kohtule ja advokaatidele kulutatust ei räägitud sõnagi. Eks rohkem ole süüdi kogu volikogu, kus küll enamus on nö. vallavanema poolel. Ega kahju polegi, et selline vald kaob.

Eino
Külaline
Eino

Kas Juuru Vallavalitsus on rahul. et oma elanikele mõeldud raha riigieelarvesse jättis. Teen ettepaneku ka Valla palgad riigieelarvesse jätta, siis need ei lähe samamoodi kaduma, nagu vallarahvale mõeldud raha.

Jah juurukas
Külaline
Jah juurukas

Einoga täiesti nõus. Lausa piinlik on viimasel ajal lugeda neid Margus Jaansoni kommentaare ja vabandusi. Kas tal endal pole piinlik inimeste ees sellist möga suust välja? Inimlik oleks olnud oma rahva käest küsida mida rahvas ise tahaks enne kui jooksid mööda advokaate ja kohut. Piinlik peaks olema praegu oma inimestele otsa vaadata.

Tiit Tammsaar
Külaline
Tiit Tammsaar

Suurema pildi tajumises on mul ilmselt ikka rohkem kogemusi kui Margusel.14.aastat Riigikogus ja valitsuses on selleks piisav arusaamaks mida on võimalik muuta ja mida ilma seadusi muutmata mitte teha ei õnnestu.Olin ise Kaiu lahutusprotsessi juures ja esimene lahutatud vallavolikogu esimees.Mul on Juurus palju endisi töökaaslasi,koolivendi ja häid tuttavaid kelle edasine käekäik praeguste juhtide otsustamatusest puudutatud saab.Olen veendunud et tänases aegruumis on võimalik vastu saada Toompea käsulaudadele vaid ise suur ja tugev olles.

juurukas 21
Külaline
juurukas 21

No on ikka Jaansoni poolt totter väljamöeldud vabandus küll, kui jäetakse vallarahvas teavitamata ja loobutakse investeeringute summadest päris mitme aasta jagu ette.

Margus Jaanson
Külaline
Margus Jaanson

No mis siis ikka saab Juuru rahvast Tiit !Tundub, et sul on suur mure. Kaiu rahvas tegi otsuse ja on nüüd päästetud – aga mis neist saab? Juuru ja Kaiu olid ühine omavalitsus 1993. aastani, kuni Te taastasite Kolhoosi – ütles tollane vallavanem, rahvaarv oli mõlemal 1600 hinge. Nüüd on Juurus 1460 ja Kaius kakssada hinge vähem e. 1260 hinge, arvestades ka Sind , kes on nüüd Raka küla Tiit ja püüab uskmatuid veenda. Mis see raha sind nii murelikuks teeb , see jääb ju riigieelarvesse ja ei lähe kaotsi, ehk see ei ole ju eesmärk. Sinu eesmärk on Juuru… Read more »

Juurukas
Külaline
Juurukas

Miks sa sellist jama suust välja ajad? Vanasti olid sa tark, mõistlik ja hooliv. Siinsamas 03.01.17 on artikkel, kus Juuru taotleb raha koolihoone jaoks ja sina kirjutad, et raha pole eesmärk? Loomulikult on eesmärk palju suurem, kuid ka see 300 000.- oli Juuru jaoks ülioluline. Kaiu juhid olid targad ja tegid õigel ajal targa otsuse, mis nagunii oli etteteada, et see liitumine tuleb. Tubli Kaiu. Aga teiesuguste Juuru juhtide pärast on küll häbi.

Tiit Tammsaar
Külaline
Tiit Tammsaar

Oleks ja võiks on vennad ja pidi nende pisikene vend. Nii ütleb vanasõna. Seda kõike võib kunagi arutada aga praegu on tähtis mis Juuru rahvast saab ja kes on süüdi 300.000 € kaotsiminekus. Miks neid küsimusi ei esita lugupeetud ajakirjanikud ja kas sündinud pretsedendis ei ole veidi ka meedial oma koorem kanda?