Kuusiku talli kõrvalhoone ähvardab teele variseda

Kuusiku elanikud muretsevad kohalikku mõisakompleksi kuuluva talli kõrvalhoone varisemise pärast. Põhjus on täiesti selge ja selles võib igaüks kohapeal veenduda: talli kõrvalhoone sein on tee poole kaldu ning võib täiesti vabalt varisemise korral sõiduteele langeda.

Konkreetset lahendust sellele olukorrale praegu ei paista, kuid võimaliku õnnetuse vältimiseks tuleb midagi ette võtta. Teema tuli arutusele mõni nädal tagasi Kuusiku külakoosolekul. Teiste seas olid seal kohal muinsuskaitseameti Raplamaa vaneminspektor Mikk Mutso, Rapla vallavanem Kalle Toomet ja volikogu esimees Tarmo Lukk. Koosoleku tulemusena pöördus Mikk Mutso maa-ameti poole, et leida võimalik lahendus. Sealt sai ta vastuse, et kuna kõnealune talli abihoone asub reformimata maaüksusel, ei ole maa-ametil õigust varisemisohtu likvideerida.

Siim Jõgis / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 29. märtsi Raplamaa Sõnumitest

Samal teemal

Omavoliliselt puid maha raiunud mehed jäid karist... Kuusikul olid Sireli 4 korterelamu elanikud jahmunud, kui ühel kevadpäeval olid nende maja ümbrust ehtinud kastanipuud maha raiutud. Kuigi külameestel...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga