6.6 C
Reede, 29 märts 2024
RSFOTOD: 35-punktiline üleolek Rakvere Tarva vastu

FOTOD: 35-punktiline üleolek Rakvere Tarva vastu

AVIS Rapla korvpallimeeskond kohtus eile, 14.03, kodusaalis Rakvere Tarva meeskonnaga. Tegemist oli kahe meeskonna neljanda ja viimase omavahelise kohtumisega Alexela Korvpalli Meistriliiga 2016/2017 põhihooajal. Sealjuures oli tegemist Karl Johan Lipsu esimese mänguga Sadolin Spordihoones pärast Tarva meeskonnaga liitumist. Mängu eel oli hea meel tunnistada, et paljud Märjamaa Gümnaasiumi õpilased, kellele esmaspäeval AVIS Rapla mängijad ja Rapla Korvpallikooli töötajad pileteid jagamas käisid, said mängule tulla!

Mängust:

AVIS Rapla korvpallimeeskond alustas vigastuste tõttu taas kord sama kooseisuga, mis viimastel mängudel. Platsile jooksid Thomas van der Mars, Indrek Kajupank, Sven Kaldre, Martin Paasoja ja Domen Bratoz.

Esimesed neli mänguminutit tagaajaja rollis olnud AVIS Rapla asus Thomas van der Marsi vabavisetest mängu juhtima, võites esimese veerandi 22:14. Rakvere meeskonnale ei antud sõnaõigust ka järgneval mänguveerandil, mis algas AVIS Rapla 16:4 vahespurdiga. Poolajaks ligi viiskümmend punkti visanud raplakad võitsid poolaja 18 punktiga (48:30). Rapla meeskonna peamisteks skooritegijateks Indrek Kajupank ja Sven Kaldre, vastaste poolelt Karl Johan Lips.

Poolajapaus mängurütmi muutust ei toonud, AVIS Rapla meeskond suurendas Kaldre, Paasoja ja Bratozi kolmestest vahe ligi kolmekümnele punktile, Rakverel vastus puudus ning otsustavale mänguveerandile mindi vastu seisul 64:40. Viimased kümme minutit kujunesid mängutulemuse vormistamiseks, millega raplakad mängeldes hakkama said.  Lõpetuseks jooksva hooaja üks veenvamaid võite, 35-punktiline üleolek (92:57) ja tähtis võidupunkt Alexela Korvpalli Meistriliigas kirjas.

Sven Kaldre tõi AVIS Rapla kontole 22 punkti, millest 18 tulid kolmestest (6/10), Indrek Kajupank lisas 19 punkti ja Thomas van der Mars 13 punkti. Vastaste liidriks tõusis Karl Johan Lips, kes viskas 19 punkti.

Järgmine AVIS Rapla kodumäng toimub juba eelseisval laupäeval, kui kodusaalis võõrustatakse Pärnu Sadama meeskonda. Mäng Sadolin Spordihoones algab kell 17.00.  Pingelisele korvpallilahingule toovad vaheldust Miss Raplamaa 2017 kandidaadid. Publiku abiga valitakse selle aasta Kossumiss, kes kuulutatakse välja Miss Raplamaa 2017 pidulikul finaalüritusel.

Rapla KK / foto: Siim Solman