Rapla
Neljapäev, 28 märts 2024
RSAvis Utilitas Rapla võitis veerandfinaali avakohtumise veenvalt

Avis Utilitas Rapla võitis veerandfinaali avakohtumise veenvalt

AVIS UTILITAS Rapla, kes lõpetas Alexela Korvpalli Meistriliiga põhiturniiri kolmanda kohaga alustas eile, 11.04,  kolme võiduni mängitavat Play-off seeriat BC ValgaValka Maks&Moorits meeskonna vastu. Sadolin Spordihoones toimunud avamängu juhatas sisse Rapla dekoreerimine, mis terve Rapla mängupäevaks punaseks värvis. Linna kaunistasid üle kahekümne AVIS UTILITAS Rapla lipu, mängupäeva tähistavad bännerid, autolipud jne.

Mängust:
Aivar Kuusmaa alustas esimest Play-off mängu põhihooajal kõige rohkem usaldust teeninud algviisikuga, platsile jooksid: Thomas van der Mars, Indrek Kajupank, Sven Kaldre, Martin Paasoja ja Domen Bratoz. Valgalaste algviisikusse kuulusid Raadik, Mathieu, Zvigurs, Silvas ja Kanbergs.

Mängu algus kuulus täielikult kodupubliku ees mänginud Rapla meeskonnale, kes näitas üleolekut igas mänguelemendis. Avaveerandit 10-0 spurdiga alustanud AVIS UTILITAS võitis esimese veerandaja 23 punktiga (34-11). Uskumatu algus.

Teisel veerandajal suutis paremat minekut näidata Valga meeskond, kes alustas veerandit omakorda 6-0 spurdiga. Valga meeskond oli haaranud initsiatiivi kuniks Renato Lindmets teenis seisult 44:32 oma neljanda ja kohe otsa ka viiendat viga tähistava tehnilisevea. Raplakate poolt teenitud kolm vabaviset pluss kaks punkti Kajupangalt aitasid Rapla meeskonnal lõpetada poolaja 5-0 spurdiga. Poolajale mindi vastu 17 punktilises eduseisus.

Kolmandal veerandajal Valga meeskond mängupilti muutust tuua ei suutnud. AVIS UTILITAS Rapla suurendas vahe taas kahekümnele punktile, juhtides korraks 71:45. Viimane mängu veerand kujunes esimese Play-off mängu vormistamiseks. Rapla meeskond võttis kodupubliku ees tähtsa võidu ning ausus kolme võiduni mängitavad veerandfinaalseeriat 1-0 juhtima. Raplakate parimana viskas Indrek Kajupan 24 punkti, Rasham Suarez lisas 15, Paasoja, Mars ja Bratoz 14 punkti.

Järgmine omavaheline kohtumine toimub juba eesootaval neljapäeval, kui AVIS UTILITAS sõidab Valka, mäng Valga Spordihoones algab kell 19.00.

Rapla KK / foto: Siim Solman