Rapla muusikakooli õpilased olid konkurssidel väga edukad

0

Muusikakoolides algab iga õppeaasta teisel poolel suur konkursikarussell. Sellel aastal olid meie õpilased suurepärased ja sellist auhinnaliste kohtade “sadu” ei mäletagi.

Kõigepealt selgitatakse välja oma kooli parimad pillimängijad, kes seejärel lähevad võistlema regiooni konkursile. Eesti on jagatud muusikakooli õpilaste mõõduvõtmiseks kuueks regiooniks. Rapla muusikakool on suurimas – Loode-Eesti regioonis, kuhu kuulub 22 muusikakooli Harju-, Rapla-, Lääne- ja Hiiumaalt.
Regioonides selgitatakse välja jällegi parimad pillimängijad, kes omakorda asuvad mõõtu võtma vabariiklikul võistumängimisel “Parim noor instrumentalist 2017”. Vabariiklikud konkursid toimuvad muusikakoolidele kaheaastase tsükliga erinevate pillide lõikes. Käesoleval aastal ei ole vabariiklikku konkurssi keelpillimängijatele. Peaaegu kõikidel pilliõppe erialadel korraldatakse igal aastal regioonisiseseid konkursse.

Regioonikonkursilt toodi koju 18 auhinnalist kohta ja 5 diplomit.

Vabariiklikule konkursile “Parim noor instrumentalist 2017” pääses meie koolist 11 õpilast. Seal saavutatu on tõeliselt ühe muusikakooli unistus, sest koju toodi 7 auhinnalist kohta ja 3 diplomit! Angela Muddi ja Kert Vahtre õp Angela Katkosildi flöödiklassist mängisid end vabariigi parimateks.

Rita Kikajon, Rapla muusikakooli direktor / foto:Haide Rannakivi
Loe pikemalt 19. aprilli Raplamaa Sõnumitest