Tundmatu ettevõte tahab Rapla vallas lubjakivi kaevandada

2

Seni ametlikku majandustegevust mitteomav osaühing Procura Group taotleb ehitusmaavara geoloogilise uuringu luba mitmel pool Eestis, sealjuures Rapla vallas Koigi külas.

Oma taotluses tunnistab ettevõte, et aktiivse tarbevaru olemasolu korral kavatseb ta edaspidi taotleda kaevandamisluba. Rapla vallas Koigi külas Reinu maardlas VI uuringuruumis taotletava uuringuala teenindusmaa suurus on ligi 18 hektarit. Uuringu jaoks tahab Procura Group puurida seal 15 kuni 22 meetri sügavust auku. Ettevõte taotleb luba uurida ehituslubjakivi, mida saaks kasutada edaspidi materjalina ehitusel, tee-ehitusel ja teeremondil.
Keskkonnaametile esitas Procura Group loa taotluse mullu novembris. Amet avalikustas loa ja korralduse eelnõu 24. märtsil ja saatis selle arvamuse avaldamiseks Rapla valda, samuti Reinu VI uuringuruumi naaberkinnistute omanikele.

Vivika Veski / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 5. aprilli Raplamaa Sõnumitest

uuemad vanemad enim hinnatud
lembit
Külaline
lembit

Nii see läheb tük tükilt .Valus on vaadata .Mida ei suutnud kommunism võtabkasuahnus 2

poltergeist
Külaline
poltergeist

Miks saadetakse ainult naaberkinnistu omanikele teated?Väidetavalt seadus selline,aga kas peab täht tähelt täitma!?Karjäär puudutab kogu küla ja veel naaberkülasid ka!Eelmisest karjääri tegemisest saime kogemata teada ja oleme sellele vastu,nüüd tahetakse veel ühte teha.Varsti polegi muud kui karjäärid ümber maja. 5 1