6.1 C
Reede, 29 märts 2024
RSRaplamaa JK suutis Welcole vastu seista 85 minutit

Raplamaa JK suutis Welcole vastu seista 85 minutit

Jalgpalli Eesti karikavõistlustel tehti algust uue hooajaga ning Raplamaa JK läks esimeses voorus loosi tahtel vastamisi Esiliiga klubi Tartu JK Welcoga. Kohtumine toimus kolmapäeva, 21. juuni õhtul Rapla Ühisgümnaasiumi staadionil. Võitlusliku mängu tulemusena pääsesid järgmisesse ringi tartlased, kes võitsid tulemusega 0:1.

Tiheda mängugraafiku tõttu oli see Raplamaa JK jaoks nelja päeva jooksul juba teine mäng ning seega oli väsimus kerge tulema. Eriti eredalt lõi see välja teisel poolajal. Kui esimest poolaega oli suuresti domineerinud kodumeeskond, siis teine poolaeg kuulus juba tartlastele. Nende kiirus ja agressiivsus olid hoopis teisest puust kui Raplamaa JK meestel. Siiski suutis kodumeeskonna kaitseliin vastaste survele pikalt vastu pidada. Selle murdis lõpuks lahti Tartu JK Welco mängija Siim Valtna alles 85. minutil lüües kohtumise ainsa värava. Järelejäänud viie minuti jooksul läks Raplamaa JK küll viigiväravat püüdma, kuid ühtki teravat momenti enam ei tekkinud. Mäng lõppeski Welco 0:1 võiduga. Sellega sai Raplamaa JK karikahooaeg tänavuseks aastaks läbi.

Kodumeeskond mängis järgnevas koosseisus: Rando Pajus (väravavaht), Kalev Kungla, Alo Bärengrub (kapten), Priit Põldmaa, Tenno Samuel, Ravel Toome, Kaupo Kantsik, Raigo Noode, Oliver Andres, Hendrik Väli ja Kristjan Nõulik. Teisel poolajal sekkusid vahetusest Karl Tamme, Martin Maltsar ja Janar Soomre. Mängu väljakukohtunik oli tuntud muusik Tomi Rahula. Eesti jalgpalli liidu andmetel jälgis väljaku ääres mängu 56 pealtvaatajat.

Kolmapäeva õhtul oli Rapla Ühisgümnaasiumi staadionil tavapärasest suurem festivalimeeleolu, sest enne karikamängu tähistas Raplamaa jalgpallikool viiendat sünnipäeva.

Siim Jõgis / foto: Siim Solman