Rapla
Reede, 29 märts 2024
RSLaane ja Paasoja aitasid Eesti võidule Rootsi üle

Laane ja Paasoja aitasid Eesti võidule Rootsi üle

Eesti korvpallikoondis pidas selle suve ainsa koduse kontrollkohtumise esmaspäeval, 24. juulil Kalevi spordihallis, kus alistati Rootsi 77:72 (35:45). Märkimisväärseks teeb võidu see, et teisel veerandajal jäi Eesti 20-punktilisse kaotusseisu ja võidule aitasid kaasa ka kaks Rapla korvpallimeeskonnaga seotud mängijat.

Kumbgi neist küll resultatiivsusega just ei hiilanud. Kuigi mängujuht Rait-Riivo Laane veetis eelmise hooaja Kreeka esiliigas Pireuse Ethnikose klubis, on ta pärit Kohilast ning võitis 2015. aasta kevadel TYCO Rapla koosseisus Eesti meistrivõistlustelt pronksmedali. Esmaspäevases koondisemängus Rootsi vastu sai Laane väljakul olla 13 minutit. Selle ajaga viskas ta kolm punkti, võttis kolm lauapalli ja tegi neli isiklikku viga.