Märjamaa folk alustas araabia tantsudega ja lõpetas lõõtsapäevaga

Helerin Väronen / foto: Siim Solman.

3.-6. augustini kestnud XII Märjamaa folk sai traditsiooniliselt alguse Rapla kultuurikeskuse ees, kus 3. augustil esines külalistantsugrupp Al Nour Põhja-Iisraelist Kabulist.

Tegemist on tantsurühmaga, kes tegutseb araabia kogukonnas. Al Nour on tegutsenud peaaegu 30 aastat. Eestis on nad varemgi käinud, esimest korda viibisid nad siin Märjamaa folgi ajal 2010. aastal.
Nende tantsud olid tempokad ja lõbusad vaadata. Kokku tantsis 11 meest ja viis naist, lisaks oli kolm muusikut. Huvitav oli nende puhul see, et tantsijate hulgas oli üks, keda võiks nimetada juhiks. Al Nouri tantsijad on kõik noored ja nende liikumises ja olekus on näha, et nad ise naudivad seda, mida nad teevad. Nad kutsusid ka rahvast endaga tantsima, kuigi publik oli eestlaslikult tagasihoidlik ja vabatahtlikult kaasa tantsima üldjuhul ei kippunud.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Logi SisseOsta pääse!

Samal teemal

Märjamaal pidutseti pool nädalat Reet Saar. XI korda peetud Märjamaa Folk ja XIX Märjamaa päevad olid seekord kantud pulmateemast. „Kas see oli ikka ehtne pulm?“ küsis müüja käsitö...
FOTOD: Kui õhus on armastust… Helerin Väronen. Eelmise aasta suvel hakkasid ühe noorpaari sõbrad pidama plaani korraldamaks pulmapidu, millesarnast pole Eestimaal veel nähtud. A...