Aare Heinvee on pühendunud Juuru vallale, järgmisi samme ta praegu ei kavanda

0

Tõnis Tõnisson / foto: Siim Solman.

Aare Heinvee kinnitab, et selle ajani, kui Raplamaa Sõnumite sahinate rubriigis ilmus uudis tema ning Harri Õunapuu kandideerimisest Juuru vallavanema kohale, polnud temaga veel keegi rääkinud. Alles selle järel võttis keegi Juuru vallavolikogu liige temaga ühendust ja tunnistas, et tema kandidatuur on tõesti jutuks olnud.
Heinvee ütleb, et kandideerimine koos Õunapuuga teda muidugi ei häiriks: „Pean Harri Õunapuust üldiselt lugu, temaga on olnud kerge koostööd teha, aga oskan ettevaatlik olla ka tema poliittehnoloogiliste võtete suhtes,“ ütleb Heinvee ja jätab detailid enda teada. Sealt edasi arenesid sündmused kiiresti.
Enne kandideerimisotsuse tegemist soovis Heinvee kohtuda nii volikogu kui ka vallavalitsuse liikmetega. Need kokkusaamised olid väga avameelsed, kus mõlemad pooled selgitasid oma ettekujutust uue vallavanema ees seisvatest ülesannetest. See oli ka volikogu suhteliselt üksmeelse otsuse eelduseks.
Heinvee ütleb, et ta on väga hästi kursis Juuru keerulise olukorraga, ja lisab, et mõnedki otsused oleks tema endistest vallajuhtidest erinevalt teinud, kuid rõhutab ka seda, et uue vallavanema asi ei ole seal praegu kellelegi midagi ette heita. Isegi siis mitte, kui ta ei saa päris hästi aru mitmest varasema sammu põhjendatusest. Heinvee rõhutab: „Siit, kus me praegu seisame, tuleb edasi minna ja meil on asjade korraldamiseks väga vähe aega jäänud.“

Juuru vald on olukorraga leppinud
Vallavanem Heinvee kinnitab, et Juuru vald on leppinud sellega, et Raplaga tuleb integreeruda. Valikuid rohkem ei ole ja mingit protsessimist enam ei tule. Samas tunnistab ta, et haldusreformist tervikuna rääkides on tal kahju, et see lõhub ikkagi mingil määral Rapla maakonna.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!