Atla mõisas hakatakse valmistama õunabrändit

0

Helerin Väronen / foto: erakogu

Atla mõis on ennekõike tuntud oma keraamika poolest, kuid sügisest hakatakse mõisas tootma midagi hoopis teistsugust. Nimelt on kolm meest – Raivi Juks, Tiit Rahkema ja Sulev Tammel võtnud nõuks hakata tegema õunabrändit.

Selle alkoholi – kalvadose nimega seostub enamasti Erich Maria Remarque, kelle romaanis „Triumfikaar“ oli see peategelase lemmikjook. Tegemist on õuntest valmistatud kange alkoholiga, mida on nimetatud nii õunaviinaks kui ka õunabrändiks. Oma valmistusviisilt sarnaneb see aga rohkem brändiga.
Atla mõisa peremees, kelle ruumides alkoholi tootmine algab, sõnas, et hetkel käib ruumide ettevalmistamine tootmise alustamiseks. Oodata tuleb septembri lõppu, mil õunad saavutavad sobiliku suhkrusisalduse. Pärast seda tuleb õunad purustada, pressida ja siis umbes kuu aega kääritada.
Koduõlut ja -veini võib soovi korral igaüks teha, aga kange alkoholi valmistamisega on asjalood keerulisemad. Selle tootmise jaoks on vaja ka eraldi ruume. Juks rääkis, et aprillikuust alates on nad pidevalt selle nimel tööd teinud, et õunabrändi tootmist alustada. On käidud Tšehhimaal ja Saksamaal vastavaid aparaate valmistavates tehastes ning konsulteeritud ja koolitatud ennast mitmete tootjate juures.
Planeeritavaks mahuks on praegu 4000 liitrit õunabrändit aastas.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!