III vanatehnika päev viis pealtvaatajad ajarännakule

0

Mariliis Vest / foto: Mariliis Vest

Augustikuu esimene laupäev oli maakonnas üritusterohke. Paljud vanatehnika austajad kogunesid aga Kuimetsa, et osa saada kolmandast vanatehnika päevast.

Juba enne keskpäeva täitus Kuimetsa krossiraja äärne ala nostalgiahõngu ja sigina-saginaga. Pealtvaatajad kogunesid teepervele ning ootasid põnevusega ürituse algust. Varakult pandi valmis mobiiltelefonid filmimiseks ja pildistamiseks. Üritusest olid osa saama tulnud mitme generatsiooni inimesed: esindatud olid vanemad, nooremad ja lapsed. Osalejad andsid oma sõidukitele veel viimast lihvi. Nii mõnigi masin oli uhkelt läikima löödud ja ei paistnud kuidagi vana välja.
Masinapark rivistati üksteise järele üles, sest täpselt kell kaksteist sai stardi tähesõit. Rivi ees- ja tagaotsa turvas politsei, eesotsas startis kollasel mootorrattal omaaegne Nõukogude Liidu meistersportlane Mart Lajal, kes kandis miilitsapolkovnik Peet Kalli vormi.
Tähesõit on tavapärane osa vanatehnika päeval. Sel korral võttis sellest osa koos mootorratastega ca 160 masinat. Ühiselt läbiti traditsiooniline neljateist kilomeetri pikkune teekond, mis viis läbi Toomja küla Kuimetsast Kaiu ning sama teed pidi tagasi.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!