Killud Ungarist, mis loovad tervikpildi

0

Siim Jõgis / foto: Siim Jõgis.

Fotograaf Kai Tiislär elas kaheksa aastat Ungaris ning jäädvustas selle aja jooksul kohalikku eluolu. Nüüd on tema fotonäitus “Killukesi Ungarist” jõudnud Kohila raamatukogu saali, kus see püsib avatuna 30. septembrini.

Näitus avati ametlikult teisipäeva, 15. augusti pärastlõunal. Välja on pandud 24 fotot. Pildid pakuvad kilde Ungari elust erinevate teemade lõikes. Tiislär on pildile püüdnud nii sealset loodust, inimesi, toitu kui ka arhitektuuri. Fotod ei piirdu vaid Ungari pealinna Budapestiga ning pakuvad vaateid kogu riigist. Näiteks on ühel pildil kujutatud Debreceni ülikooli, kus Tiislär töötas. Teisel pildil on kohalik karjane, kes puu varjus jalgu puhkab. Kolmas pilt kujutab üleujutatud Budapesti linna. Teemad varieeruvad ning sellest tuleb välja, kuidas fotograaf on püüdnud läheneda ühele riigile ja kultuurile mitme nurga alt.
Ungaris elas Tiislär põhiliselt kahes linnas. Esmalt Lõuna-Ungaris Szegedis ja seejärel Debrecenis, mis jääb riigi idapiiri äärde. Varem on sama näitus üleval olnud näiteks Tallinnas ja Pärnus.

Küsimustele vastas näituse “Killukesi Ungarist” autor Kai Tiislär

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!